Godło
Najlepsze technika 2020
Najlepsze Technika 2020

Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

INNOWACJA „KINOWE LEKCJE PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ”

zdjecie-kino

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w cyklu spotkań edukacyjno-profilaktycznych „Kino na Temat” w kinie Helios. Tegoroczna edycja organizowana jest w ramach innowacji pedagogicznej „Kinowe lekcje profilaktyki uzależnień”.

Głównym założeniem tej innowacji jest kontakt młodzieży z odpowiednimi tekstami kultury współczesnej (film), które mają za zadanie pomóc nauczycielom i i wychowawcom modelować postawy młodych ludzi dostarczając odpowiednią wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień, wskazując określone kierunki rozwoju oraz kształtując świadomego i krytycznego odbiorcę współczesnych, audiowizualnych tekstów kultury.

Przewidziane są trzy projekcje filmowe, połączone z panelami dyskusyjnymi
w miesiącach:

październik 2019 – „MÓJ PIĘKNY SYN” (uzależnienie od narkotyków);
grudzień 2019 – „AMY” (uzależnienie od narkotyków i alkoholu);
styczeń 2020 – „SALA SAMOBÓJCÓW 2” (uzależnienie od Internetu; hejt w sieci);

Cena udziału w jednym spotkaniu to 13 złotych od osoby.

UWAGA! – pierwsze wyjście już 30 października na film MÓJ PIĘKNY SYN. Zgłaszanie chętnych klas przez VULCAN do K. Dawidowskiej do DNIA 15 października, a zebrane pieniądze skarbnicy wpłacają NAJPÓŹNIEJ do dnia 25 października.

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału!

Organizator i autor innowacji: mgr Katarzyna Dawidowska.