Godło

Najlepsze technika 2020

Najlepsze Technika 2020

Nabór elektroniczny

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Nasi partnerzy

Szkoła partnerskaKEZiT

Szkoła promująca zdrowie

Archiwum

Wydarzenia 2019-2020

ABSOLWENCI!

Zapraszamy po odbiór świadectw maturalnych
11.08.2020 (wtorek) w godzinach 10.00-15.00.
Obowiązuje maseczka, własny długopis i odstępy.

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŻYWCZYCH – RAZEM PRZECIW BIAŁACZCE”

Czytaj więcej

NASZ CICHY BOHATER

Po długich namowach, nasz uczeń Kamil Mazur, żołnierz 31 Batalionu Lekkiej Piechoty 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, zdecydował się opowiedzieć nam o swojej służbie w czasach pandemii.

Czytaj więcej

AKCJA #MOJAFLAGA

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza m.in. jednostki samorządu terytorialnego, urzędy administracji rządowej, instytucje kultury, szkoły, organizacje pozarządowe, a przede wszystkim mieszkańców polskich miast i gmin do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia Biało-Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.

Spot dotyczący akcji: kliknij tutaj

Więcej informacji na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-mojaflaga-wywies-flage/

SZANOWNA DYREKCJO! DROGIE GRONO PEDAGOGICZNE!

Nadszedł czas na podsumowanie naszej 4-letniej edukacji.

Niestety, zaistniałe trudne warunki, nie pozwalają nam uczniom i Wam nauczycielom, na pożegnanie i podziękowania w tradycyjny sposób, gromadząc się wspólnie w murach szkoły. Jest nam ogromnie przykro, że musimy ją opuszczać, gdyż jest to miejsce, w którym zostawiliśmy wiele wspomnień. Zabawne sytuacje, głośny śmiech, ciężką pracę, a czasem także łzy i smutek. Lecz wszystkie te zdarzenia, będziemy wspominać jako najpiękniejsze lata spędzone razem.

Jako społeczność wszystkich klas czwartych, pragniemy razem, z całego serca podziękować Wam wszystkim za trud, jaki włożyliście w naszą edukację i wychowanie. To Wy zachęcaliście nas, abyśmy brali udział w różnego typu konkursach, dzięki czemu dzisiaj posiadamy tak wspaniałe osiągnięcia. Wychowywaliście nas, doradzaliście
w sprawach prywatnych i zawsze można było na Was liczyć.

Dziękujemy Dyrekcji za trzymanie bacznej pieczy nad realizowanymi projektami, pozwalającymi nam na zgłębianie tajników naszych zawodów. Kierujemy także serdeczne podziękowania Nauczycielom, którzy pieczołowicie przystępowali do ich pisania, stwarzając nam możliwość poznania rynku pracy nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami.

Podziękowania należą się również Pani Kierownik praktyk zawodowych, która dopilnowała, aby odbywały się one w jak najlepszych miejscach pracy.

Dziękujemy Paniom z Sekretariatu za ich promienny uśmiech i humor, który nieraz podbudowywał nas na duchu w gorszych dniach.

Dziękujemy Paniom sprzątającym za to, że zawsze dbały o nienaganny wygląd i porządek szkolnych sal i korytarzy.

Dziękujemy Nauczycielom przedmiotów zawodowych za przekazaną nam wiedzę
i doświadczenie, abyśmy zostali jak najlepszymi fachowcami. Dziś śmiało możemy rzec, iż nimi jesteśmy!

Dziękujemy Wszystkim Wam, drodzy Nauczyciele, za mobilizację do nauki, byśmy jako Absolwenci mogli mieć szeroką wiedzę o otaczającym nas świecie, wykorzystując ją nie tylko na maturze, ale również w codziennym życiu.

Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze na drodze kariery zawodowej. Dalszego kształtowania przyszłych pokoleń oraz dużo zdrowia w obecnej sytuacji. Miejmy nadzieję, że ustanie ona bardzo szybko i pozwoli nam spotkać się wspólnie jeszcze nie raz.

Tymczasem mamy nadzieję, że jesteście dumni z tego, iż jesteśmy Absolwentami właśnie tej, a nie innej szkoły!

Społeczność czwartych klas.

KLASA 4 A

 

KLASA 4 B

 

KLASA 4 C

 

KLASA 4 D

MAMY III MIEJSCE W RANKINGU SZKÓŁ ŚREDNICH 2020!

Według najnowszego rankingu szkół średnich, przygotowanego przez portal WaszaEdukacja.pl, nasza szkoła zajęła TRZECIE MIEJSCE NA PODIUM wśród najlepszych techników w Rzeszowie!

Uczelnia otwarta dla nastolatków

Rusza projekt „Uczelnia otwarta dla nastolatków”

Pragniemy poinformować, że Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie został zakwalifikowany do I edycji realizacji projektu „Uczelnia otwarta dla nastolatków” realizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki
i Zarządzania w Rzeszowie. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój: Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, działanie 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

Do udziału w projekcie zostali wytypowani uczniowie z zawodów technik reklamy i technik lotniskowych służb operacyjnych. W trakcie 18-godzinnych warsztatów w specjalistycznych laboratoriach pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej z WSiZ będą uczestniczyć w trzech warsztatach: graficznym, multimedialnym i lotniczym. Udział w zajęciach będzie dla uczniów okazją do zdobycia wiedzy praktycznej w obszarach związanych z ich zawodami.

Konkurs matematyczny – wyniki

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU MATEMATYCZNEGO
w JĘZYKU ANGIELSKIM

W dniu 21. 02. 2020 odbył się szkolny etap
VI Rzeszowskiego Konkursu
„Maths in English – maths with a difference”.

Uczniowie rozwiązywali test wyboru sprawdzający znajomość języka angielskiego oraz umiejętność rozwiązywania zadań z matematyki.
O ostatecznym wyniku decydował również czas, w którym uczniowie ukończyli test. Podczas konkursu rywalizowali uczniowie z klas: 1ag, 1bg, 1fg, 1cs, 1dg, 2d oraz 2b.

Laureatami szkolnego etapu zostali:

  1. Bartosz Chmaj z klasy 1cs  (8 punktów)
  2. Aleksandra Oleksowicz z klasy 2d (7 punktów)
  3. Karolina Gut z klasy 1ag (6 punktów)
  4. Jakub Cach z klasy 2b (6 punktów).

Wyróżnieni uczniowie zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się w dniu 20. 03. 2020 r o godz. 10:30 w Zespole Szkół nr 2
w Rzeszowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs przeprowadziła Barbara Wielgos.

 

Walencja – podsumowanie pierwszego tygodnia

Walencja kluczem do sukcesu zawodowego – podsumowanie pierwszego tygodnia pobytu

Minął już pierwszy z trzech planowanych tygodni stażu zawodowego dla uczniów zdobywających swoje doświadczenie zawodowe w Hiszpanii. 20 uczniów z trzech zawodów: technik analityk, technik eksploatacji portów i terminali i technik hotelarstwa zdobywa nowe doświadczenia
w laboratoriach, firmach logistycznych i hotelach, porównując je
z poziomem zawodowym w Polsce. Przy okazji szlifują znajomość języków angielskiego i hiszpańskiego tak bardzo potrzebnych na europejskim rynku pracy.
Czas wolny spędzają zwiedzając miasto i okolice. Dotychczas byli m.in.
w muzeum Historii Naturalnej, w Oceanografik, a także na plaży, gdzie kilku śmiałków odważnie weszło do wody. 
Opiekunowie grupy: dr inż. Celina Jagiełowicz-Ryznar i mgr inż. Oksana Marczak
Autorki projektu: mgr inż. Katarzyna Łysikowska i mgr Sabina Stecka
Koordynator projektu: dr Katarzyna Nowak
 

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE ❗️❗️❗️

W dniu 29 kwietnia 2020 r.
odbędzie się w naszej szkole DZIEŃ OTWARTY!!! 🤩

Ósmoklasiści!!! CZEKAMY NA WAS!!!
Szczegóły już wkrótce! 😃