Godło

Najlepsze technika 2020

Najlepsze Technika 2020

Nabór elektroniczny

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Nasi partnerzy

Szkoła partnerskaKEZiT

Szkoła promująca zdrowie

Archiwum

Wydarzenia 2018-2019

KONKURS KULTUROWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „I KNOW AMERICA”, 2020.

know

Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy
z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki i Amerykańską Izbą Handlową zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie

„I KNOW AMERICA 2020”

Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych dla uczniów szkół średnich składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczniowie, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu, „internetowo” odpowiadają na pytania zawarte w teście jednokrotnego wyboru – jedna odpowiedź poprawna:

Pytania obejmują takie dziedziny jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, sport czy „słynne cytaty”.

Drugi etap będzie polegał na napisaniu eseju (po polsku), na jeden z 15 tematów. Trzeci etap polega na nagraniu filmu wideo i opracowaniu zagadnień.

Wszystkie informacje i instrukcje znajdziesz tutaj: http://knowamerica.pl/instrukcja-dla-uczestnikow

Najlepsi autorzy zostaną zaproszeni do Warszawy na trzydniowe spotkanie laureatów.
W programie między innymi: spotkanie z dyplomatami amerykańskimi pracującymi
w Warszawie, zabawa związana z tematyką konkursu, wizyta w szkole amerykańskiej
i rozrywki kulturalne.

Nagrody główne to:
– trzy indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego
– miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie plus 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie.

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW ZOSTAŁA JUŻ OTWARTA!!!
http://knowamerica.pl/panel/register

Na stronie znajdziesz również regulamin i harmonogram konkursu.

Wszelkich informacji udzielają nauczyciele języka angielskiego

ZAPRASZAMY!!!

SPORTOWY SUKCES NASZEJ MATURZYSTKI!!!

65541430_439191356917781_6564703477228896256_n

Nasza tegoroczna maturzystka, uczennica klasy 4 D Klaudia Wojtunik, zdobyła vice mistrzostwo Polski z wynikiem 13.21 na 100m przez płotki w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23, które odbyły się w dniach 29-30.06.2019 r. w Lublinie. Wynik ten jest w europejskich tabelach 8 rezultatem. Tym samym Klaudia awansowała na Mistrzostwa Europy w Szwecji, które odbędą się w dniach 11-15.07.2019 r.

Jesteśmy mega dumni z dotychczasowych osiągnięć Klaudii 👏👏👏👊 i mocno trzymamy kciuki za zwycięstwo w Szwecji 🤜🤛

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Dnia 19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Pani dyrektor mgr Jadwiga Gargaś rozdała 71 świadectw z wyróżnieniem  oraz przedstawiła osiągnięcia naszych uczniów. Wśród klas technikum najwyższą średnią ocen zdobyła klasa 4d, a najlepszą frekwencją może poszczycić się klasa 1b.

Tego dnia  54 uczniów otrzymało Stypendium Dyrektora, 36 uczniów – Stypendium Młody Inżynier oraz 2  uczniów – Stypendium Mistrz.

Był to również dzień zakończenia nauki w klasach zasadniczych 3e i 3f. Przedstawiciele tych klas złożyli w obecności grona pedagogicznego oraz zgromadzonych uczniów uroczyste ślubowanie. W pionie klas zasadniczych rozdano 4 świadectwa z wyróżnieniem, przyznano 3 Stypendia Dyrektora i 1 Stypendium Młody Inżynier. Wśród klas zasadniczych najwyższą średnią ocen uzyskała klasa 3f,  a najwyższą frekwencję osiągnęła klasa 3e.

Uroczystość uświetnił swym występem szkolny chór PRYMA, który zdobył Brązowe Pasmo w XIV Wojewódzkim Konkursie Chórów Regionu Lubelskiego Projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska 2019.

Gratulacje i zaproszenie do podjęcia studiów na najstarszej polskiej uczelni, od rektora Uniwersytetu Jagielońskiego dla naszych uczennic Karoliny Materni i Marzeny Siłki.

Uczennice Karolina Maternia z klasy 2 B i Marzena Siłka z klasy 3B brały udział w tegorocznej XXIII edycji olimpiady żywieniowej i w wyniku zmagań uzyskały tytuł finalisty etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Uniwersytet Jagieloński proponuje dla naszych „Olimpijek”  naukę na bardzo różnych kierunkach kształcenia, specjalne stypendia rektorskie oraz stypendia socjalne.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Karolinie i Marzenie uzyskania tak zaszczytnego tytułu i gratulacji.

Do olimpiady uczennice przygotowywały się pod opieką mgr inż. Anny Ulan

WSPÓŁPRACA Z RIMINI

Początek współpracy włoskiego przedsiębiorcy z Rimini
Mario Pappano z Zespołem Szkół Spożywczych w Rzeszowie

 

31 maja pani Dyrektor Jadwiga Gargaś podpisała porozumienie o współpracy naszej szkoły z właścicielem Restauracji Taverna delgi Artisti i Hotelu La Perla w Rimini – Mario Pappano.

Mario Pappano jako pracodawca zapewnia młodzieży, zakwaterowanie w swoim obiekcie hotelowym oraz całodzienne wyżywienie.

Hotel La Perla, jak i Taverna degli Artisti z szeroką ofertą gastronomiczną i partner Sistema Turismo, wspierają  naszą młodzież w rozwijaniu  umiejętności zawodowych i kluczowych kompetencji u włoskich pracodawców. Wybór Rimini jako miejsca realizacji mobilności dla

Uczniów nie był przypadkowy. Młodzież uczy się języka włoskiego dlatego wyjazdy na praktyki
i staże są „żywą” lekcją, pozwalają poszerzyć umiejętności językowe w tym słownictwo zawodowe uczestników. Zespół Szkół Spożywczych  jako Szkoła Promująca Zdrowie podejmuje różnorodne działania, m. in. promuje dietę śródziemnomorską wpisaną na listę UNESCO jako wzorcowy model odżywiania, a Rimini jako atrakcyjna miejscowość turystyczna z doskonale rozwiniętą bazą hotelarsko- gastronomiczną oraz nadmorskim klimatem jest świetnym miejscem do zdobywania doświadczeń zawodowych, poznania kultury i kuchni regionu Emilia Romania, odpoczynku oraz nawiązania nowych znajomości.

Współpraca szkoły z Mario Pappano oraz innymi pracodawcami z Rimini przełoży się z pewnością na europejski wymiar kształcenia zawodowego szkoły.

 

Agnieszka Hetel finalistką XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W dniach 24-26 maja 2019 roku w Łodzi odbyły się eliminacje centralne XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Jedyną reprezentantką Podkarpacia w pionie szkół ponadgimnazjalnych była uczennica naszej szkoły z klasy 3B Agnieszka Hetel.

Eliminacje składały się z trzech etapów. Pierwszy etap to rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru, który zawierał 100 pytań, związanych z wpływem odżywiania na zdrowie i szeroko pojętą profilaktyką i promocją zdrowia. Etap drugi to zadania związane z udzieleniem pierwszej pomocy osobie poszkodowanej  oraz RKO. Trzeci etap polegał na prezentacji akcji prozdrowotnej zorganizowanej w swojej szkole. Tematyką naszej akcji prozdrowotnej była „Moda na zdrowy kręgosłup”, która obejmowała wykłady, ankiety dla uczniów oraz ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę kręgosłupa.

W wyniku tych zmagań Agnieszka Hetel uzyskała tytuł finalisty tej Olimpiady. Do eliminacji centralnych uczennica przygotowywała się pod kierunkiem mgr inż. Anny Ulan, mgr Barbary Bernat i mgr Leszka Sieńko.

Serdecznie gratulujemy Agnieszce i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych. Opiekunem uczennicy podczas eliminacji była mgr inż. Anna Ulan

CZAS POŻEGNAŃ

Koniec roku szkolnego tuż, tuż…

Z tego powodu nasza klasa postanowiła zintegrować się po raz ostatni w roku szkolnym 2018/2019 wychodząc na klasowe ognisko. W ekstremalnych warunkach pogodowych (31°C), pod wodzą dzielnych opiekunów – wychowawczyni A. Wisz i p. L. Sieńko wyruszyliśmy do baru Zakopiec, gdzie miała czekać na nas grilowana zakąska. Spotkanie klasowe było wspaniałą okazją do podsumowania całego pierwszego roku w nowej szkole. Z uśmiechem wspominaliśmy nasze pierwsze, nieśmiałe  kroki w progach nowej szkoły. Martwiliśmy się jakich będziemy mieć nauczycieli i jak będzie nam się współpracowało w nowej klasie. Dziś już wiemy, że wszystkie te lęki były zupełnie zbędne – dobrze wybraliśmy nasze kierunki, mamy fajną klasę a przed nami jeszcze kilka lat wspólnej zabawy i nauki. Przemyśleliśmy, co było dobre w minionym roku, a co powinniśmy jeszcze poprawić. Pomimo ogromnego upału bawiliśmy się świetnie i żal było się rozstać…

 

Klasa 1a

technik analityk

technik organizacji reklamy

W dniu 12.06.2019 klasa 2 b wraz z nauczycielkami: panią Małgorzatą Pabjańską i panią Danutą Chmurą uczestniczyła w lekcji języka włoskiego, która zorganizowana została w lokalu „ ITALIA DA BERE”, którego właścicielami są pani Halina Puzio i pan Massimiliano Bondioli. Młodzież miała okazję sprawdzić i wykorzystać w praktyce umiejętności językowe nabyte w szkole. Uczniowie prowadzili konwersację w języku włoskim z rodowitym Włochem, panem Massimiliano Bondioli, zamawiali potrawy w tymże języku, a także śpiewali piosenki włoskie. Pan Bondioli przybliżył nam kulturę włoską, która różni się nieco od polskiej. Dzięki właścicielom lokalu mieliśmy okazję poczuć prawdziwą, włoską atmosferę.

Serdecznie dziękujemy.

TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY W POLSKIM RADIU RZESZÓW

 

W dniu 11 czerwca 2109 roku klasy 1A i 2A wraz z nauczycielami: mgr inż. Edytą Kraską  i mgr Pawłem Muszyńskim  udali się na wycieczkę szkoleniową do Polskiego Radia Rzeszów. Jest ono jedną z siedemnastu Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia. Nadaje dla całego województwa podkarpackiego. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy dziennikarza radiowego oraz z wyposażeniem i sprzętem znajdującym się w rozgłośni, a zwłaszcza konsoletą (mikserem) do montażu dźwięku. Zwiedziliśmy reżyserkę, studio nagrań programów dziennych, studio nagrań audycji nocnych, studio nagrań (koncertowe) im. Tadeusza Nalepy, studio do produkcji reportaży, felietonów i innych form słowno-muzycznych. Mieliśmy niezwykłą okazję oglądnąć, jak powstaje serwis informacyjny i wiadomości „na żywo”. Zobaczyliśmy jak wygląda praca realizatorów, kto siedzi za radiowymi mikrofonami. Poznaliśmy „ramówkę radiową” czyli układ programów informacyjnych, publicystycznych, muzycznych przez całą dobę. Następnie poznaliśmy zasady produkcji i emisji reklam radiowych oraz wytyczne KRRIT. Była to ciekawa lekcja reklamy  w praktyce.

LEKCJA W HOTELU

Uczniowie kl. 1c w zawodzie technik hotelarstwa w dniu 3.06.2019 r. odbyli „lekcję w hotelu” zorganizowaną przez nauczycielki D. Bukowską i I. Kwater. Tym razem odbyła się w rzeszowskich hotelach: Grand Hotel Boutique, Hotel Bristol Tradition & Luxury i Hilton Garden Inn.

W hotelu Grand uczniowie w recepcji dowiedzieli się, jak przebiega check out grupy. Zwiedzili część gastronomiczną: restaurację Patio, Kawiarnię Stary Piernik oraz klub Jazz Room, część rekreacyjną z basenem, strefę wellness i salę fitness. Zobaczyli sale wielofunkcyjne, z ich wyposażeniem i możliwościami aranżacji w zależności od potrzeb. Mieli okazję porównać różne typy jednostek mieszkalnych. Największy zachwyt uczniów wzbudził apartament prezydencki i informacja o tym, jacy prezydenci tam gościli.

W hotelu Bristol robiło wrażenie samo wejście po czerwonym dywanie, jak przystało na 5 gwiazdek. Zwiedzaliśmy pokoje hotelowe o bardzo różnym wystroju i wyposażeniu dodatkowym. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak dzieli się salę wielofunkcyjną na moduły. Atrakcją była część gastronomiczna z otwartą kuchnią restauracji Folk, bar Zensei Sushi oraz Stary Browar Rzeszowski.

Następnym punktem naszej lekcji był hotel Hilton Garden Inn, w którym poznaliśmy, jakie możliwości ma sieć Hilton Hotels & Resorts zarządzająca 570 obiektami na 6 kontynentach. Obserwowaliśmy przygotowanie konferencji oraz zwiedzaliśmy pokoje hotelowe. Na koniec uczniowie stwierdzili, że hotelarz to świetny zawód, dający wiele możliwości pracy i rozwoju.

Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom hoteli za przeprowadzenie ciekawej lekcji.