Godło

Najlepsze technika 2020

Najlepsze Technika 2020

Nabór elektroniczny

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Nasi partnerzy

Szkoła partnerskaKEZiT

Szkoła promująca zdrowie

Archiwum

Dla nauczyciela

KUPON RABATOWY DLA NASZYCH UCZNIÓW OD 👉 KSIĘGARNI BOOKLAND

Kod rabatowy można zrealizować:

➡️ w księgarni stacjonarnej (ul.Gałęzowskiego 3 w Rzeszowie),
➡️ w sklepie internetowym www.bookland.com.pl
➡️ można również złożyć zamówienie w sklepie internetowym z odbiorem osobistym
w księgarni.

 

📒Rabat na podręczniki do JĘZYKÓW OBCYCH to minimum ❗️15% z możliwością dodatkowych 5% przy zakupie powyżej 10 sztuk (uczniowie mogą się organizować i kupować wspólnie).
📗Rabat na podręczniki do pozostałych przedmiotów to minimum ❗️10%, tu też jednak szybko kupując 10 egzemplarzy rabat wzrasta do 15%.
📕Szczególną promocją objęte są REPETYTORIA MATURALNE wydawnictwa Pearson – rabat wynosi ‼️‼️25%.

Kod ważny jest do 31.03.2021 – można go realizować teraz, na wakacjach, jak również spokojnie jesienią.

Wszystkie informacje o korzystaniu z kuponu znajdziecie tutaj:
https://bookland.com.pl/kupon-na-podreczniki

Czytaj więcej

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

EGZAMINY POPRAWKOWE

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH

POWODZENIA!!!

ABSOLWENCI!

Zapraszamy po odbiór świadectw maturalnych
11.08.2020 (wtorek) w godzinach 10.00-15.00.
Obowiązuje maseczka, własny długopis i odstępy.

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA!

 

Wspaniała informacja dla wszystkich obecnych uczniów ZSS w Rzeszowie i uczniów, którzy rozpoczną naukę w naszej szkole we wrześniu – już w Zespole Szkół nr 3

Cieszymy się, że ZSS wygrał projekt w ramach programu

Ponadnarodowa mobilność uczniów

„Nowatorskie metody nauczania geografii

oparte na współczesnej technologii cyfrowej”

W terminie od 1 września 2020 do 31 sierpnia 2021 roku 35 uczniów z 6 opiekunami
w dwóch turach będzie miało możliwość odbycia tygodniowych zajęć wraz z hiszpańskimi uczniami w Escuda de fp Santa Maria de Los Angeles w Maladze
.

Jest to pierwszy udział naszej szkoły w tym programie i cieszymy się, że uczniowie
z rzeszowskiej szkoły będą wraz z uczniami z Malagi realizować różne przedsięwzięcia podczas zajęć lekcyjnych i wypracowywać takie rezultaty jak: wirtualny spacer po Maladze, zrobienie makiety „śladami zabytków Malagi”, prowadzenie bloga projektu, czy wspólne zrobienie prezentacji dotyczącej struktury funkcjonalno-przestrzennej miasta na przykładzie Malagi i Rzeszowa. Zajęcia będą odbywać się w języku angielskim i przyczynią się do rozwoju kompetencji kluczowych, m.in. w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, w zakresie wielojęzyczności, technologii cyfrowych, osobistych, społecznych
i w zakresie uczenia się.

         Od 1999 r. ZSS w Rzeszowie zrealizował kilkanaście projektów staży zagranicznych w ramach programów Unii Europejskiej, najpierw w ramach Leonardo da Vinci, a potem w ramach Erasmus+,
w których uczestniczyli zarówno nauczyciele jak i uczniowie naszej szkoły. Aktualnie realizowany jest projekt „Walencja kluczem do sukcesu zawodowego”, w ramach którego dwie grupy odbyły już 3-tygodniowe praktyki w Walencji (Hiszpania), a w najbliższym roku szkolnym planowany jest jeszcze jeden wyjazd 20-osobowej grupy uczniów do hiszpańskich zakładów pracy w zawodach technik analityk, technik eksploatacji portów i terminali i technik hotelarstwa. Podobnie jak wszyscy wcześniejsi uczestnicy praktyk zagranicznych mają oni zagwarantowane w ramach pełnego dofinansowania ze środków unijnych: przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne, przygotowujące do wyjazdu, transport do miejsca odbywania praktyk i z powrotem, zakwaterowanie, bilety na transport miejski, realizację praktyk w wyselekcjonowanych zakładach pracy, udział
w wycieczkach edukacyjnych.

        Każdy uczeń technikum w ZSS w Rzeszowie, także ten, który od września 2020 r. podejmie naukę w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie, ma szansę zostać uczestnikiem projektu praktyk zagranicznych. 

Warto być uczniem naszej szkoły!

 

NASZ CICHY BOHATER

Po długich namowach, nasz uczeń Kamil Mazur, żołnierz 31 Batalionu Lekkiej Piechoty 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, zdecydował się opowiedzieć nam o swojej służbie w czasach pandemii.

Czytaj więcej

NASZA SZKOŁA TO NAJLEPSZY WYBÓR!

SZANOWNA DYREKCJO! DROGIE GRONO PEDAGOGICZNE!

Nadszedł czas na podsumowanie naszej 4-letniej edukacji.

Niestety, zaistniałe trudne warunki, nie pozwalają nam uczniom i Wam nauczycielom, na pożegnanie i podziękowania w tradycyjny sposób, gromadząc się wspólnie w murach szkoły. Jest nam ogromnie przykro, że musimy ją opuszczać, gdyż jest to miejsce, w którym zostawiliśmy wiele wspomnień. Zabawne sytuacje, głośny śmiech, ciężką pracę, a czasem także łzy i smutek. Lecz wszystkie te zdarzenia, będziemy wspominać jako najpiękniejsze lata spędzone razem.

Jako społeczność wszystkich klas czwartych, pragniemy razem, z całego serca podziękować Wam wszystkim za trud, jaki włożyliście w naszą edukację i wychowanie. To Wy zachęcaliście nas, abyśmy brali udział w różnego typu konkursach, dzięki czemu dzisiaj posiadamy tak wspaniałe osiągnięcia. Wychowywaliście nas, doradzaliście
w sprawach prywatnych i zawsze można było na Was liczyć.

Dziękujemy Dyrekcji za trzymanie bacznej pieczy nad realizowanymi projektami, pozwalającymi nam na zgłębianie tajników naszych zawodów. Kierujemy także serdeczne podziękowania Nauczycielom, którzy pieczołowicie przystępowali do ich pisania, stwarzając nam możliwość poznania rynku pracy nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami.

Podziękowania należą się również Pani Kierownik praktyk zawodowych, która dopilnowała, aby odbywały się one w jak najlepszych miejscach pracy.

Dziękujemy Paniom z Sekretariatu za ich promienny uśmiech i humor, który nieraz podbudowywał nas na duchu w gorszych dniach.

Dziękujemy Paniom sprzątającym za to, że zawsze dbały o nienaganny wygląd i porządek szkolnych sal i korytarzy.

Dziękujemy Nauczycielom przedmiotów zawodowych za przekazaną nam wiedzę
i doświadczenie, abyśmy zostali jak najlepszymi fachowcami. Dziś śmiało możemy rzec, iż nimi jesteśmy!

Dziękujemy Wszystkim Wam, drodzy Nauczyciele, za mobilizację do nauki, byśmy jako Absolwenci mogli mieć szeroką wiedzę o otaczającym nas świecie, wykorzystując ją nie tylko na maturze, ale również w codziennym życiu.

Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze na drodze kariery zawodowej. Dalszego kształtowania przyszłych pokoleń oraz dużo zdrowia w obecnej sytuacji. Miejmy nadzieję, że ustanie ona bardzo szybko i pozwoli nam spotkać się wspólnie jeszcze nie raz.

Tymczasem mamy nadzieję, że jesteście dumni z tego, iż jesteśmy Absolwentami właśnie tej, a nie innej szkoły!

Społeczność czwartych klas.

KLASA 4 A

 

KLASA 4 B

 

KLASA 4 C

 

KLASA 4 D

ŻYCZENIA

Uczelnia otwarta dla nastolatków

Rusza projekt „Uczelnia otwarta dla nastolatków”

Pragniemy poinformować, że Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie został zakwalifikowany do I edycji realizacji projektu „Uczelnia otwarta dla nastolatków” realizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki
i Zarządzania w Rzeszowie. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój: Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, działanie 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

Do udziału w projekcie zostali wytypowani uczniowie z zawodów technik reklamy i technik lotniskowych służb operacyjnych. W trakcie 18-godzinnych warsztatów w specjalistycznych laboratoriach pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej z WSiZ będą uczestniczyć w trzech warsztatach: graficznym, multimedialnym i lotniczym. Udział w zajęciach będzie dla uczniów okazją do zdobycia wiedzy praktycznej w obszarach związanych z ich zawodami.