Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

MAMY PUCHAR I WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE KULINARNYM!!!!

1
11 lutego 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli odbył się Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny pod hasłem „Walentynkowy czar”.

Honorowy patronat nad nim objął Starosta Powiatu Stalowowolskiego pan Janusz Zarzeczny.
Brali w nim udział uczniowie ze szkół o profilu gastronomicznym z Tarnobrzega, Sandomierza, Rzeszowa, Leżajska i Stalowej Woli. Mieli oni za zadanie w ciągu 2,5 godz. przygotować 3 porcje dania głównego i deseru według własnej receptury i z własnych składników. Dania miały nawiązywać do hasła przewodniego konkursu, czyli walentynek. Przygotowane potrawy oceniane były przez profesjonalne jury składające się
z przedstawicieli prestiżowych obiektów gastronomicznych z Podkarpacia. Brało ono pod uwagę m.in. smak, aromat, nawiązanie do tematyki konkursu, prezentację na talerzu, wyeksponowanie składników, zastosowanie różnych technik przygotowania potraw oraz organizację stanowiska pracy.

2  3

Tego typu konkursy są świetną okazją dla uczniów do tego, by pokazali swoje umiejętności, pasję, to, czego nauczyli się w szkole, dają także możliwość sprawdzenia siebie, działania pod presją czasu, a także stresu. Konkurs kulinarny to też nowe doświadczenie w osobistym rozwoju zawodowym.

Naszą szkołę reprezentowała m.in. Zuzanna Hepnar, która wywalczyła III miejsce. Uczennica przygotowała następujące potrawy – jako danie główne – sakiewki z żurawiną na szpinakowym puree w asyście granatowego sosu, a na deser – czekoladowy fondant
z malinową nutką.

4

5  6

Natomiast druga reprezentantka naszej szkoły – Sabina Kobylańska – uzyskała wyróżnienie za przygotowanie śródziemnomorskiej piramidki z puree z kalafiora na wiśniowo – czekoladowym dywanie. A na deser – serniczkową chmurkę z sosem trruskawkowo – imbirowym.

7

8  9

GRATULUJEMY NASZYM UCZENNICOM!!!

Jak zaznaczył przewodniczący jury, poziom konkursowych potraw był bardzo wysoki. Bardzo serdecznie gratulujemy naszym uczennicom. Sponsorem surowców do wykonania konkursowych potraw była firma Sir Chicken oraz Zespół Szkół Spożywczych. Do konkursu uczennice przygotowywała pani mgr inż. Anna Ulan, a pomocą służyła pani mgr inż. Wanda Kot.

10

       

Dodatkowe informacje znajdziesz tutaj:

http://stw24.pl/srodziemnomorska-piramidka