Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

SUKCES MŁODYCH CUKIERNIKÓW

27 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie odbyła się XIII edycja WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE CUKIERNIK.
Zmagania turniejowe rozpoczęły się testem z wiadomości teoretycznych, a w szkolnej pracowni odbyła się część praktyczna. Młodzi cukiernicy mieli wykonać tort, figurki marcepanowe, ciasteczka bankietowe i element dekoracyjny z masy karmelowej lub czekolady. Głównym sponsorem surowców i półproduktów była cukiernia „Jagusia” w Krośnie.W turnieju uczestniczyli zwycięzcy szkolnych eliminacji z pięciu szkół województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowali:
uczeń klasy 3 CZ Bartosz Dudek oraz z klasy 2 E Barbara Bartoń, którzy odbywają praktyki w cukierni Rak – Orłowski w Rzeszowie.

PraceBasi

TortBasi
Tematem przewodnim tegorocznej edycji turnieju jest „Głębia oceanu”. W nawiązaniu do tematu Bartosz wykonał okrągły niebieski tort, na którym umieścił karmelowy eksponat z siedzącą na muszli syrenką wykonaną z dmuchanego karmelu. Figurki marcepanowe to ryby, płaszczki i ośmiornice. Ciasteczka bankietowe zostały udekorowane biało-niebieską czekoladą i czekoladowymi ślimaczkami. Basia wykonała piękny tort umieszczony w akwarium, który ozdobiła rafą koralową, wodorostami i karmelowymi rybkami. Raki, żółwie, ciasteczka bankietowe z rozgwiazdami umieszczone na czekoladowych muszlach stanowiły dopełnienie pięknej kompozycji.
W łącznej klasyfikacji za część teoretyczną i praktyczną pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Bartosz Dudek. Otrzymał dyplom, nagrodę rzeczową oraz nominację do etapu centralnego, który odbędzie się w kwietniu we Wrocławiu. Bartosz był zwycięzcą części teoretycznej, w której otrzymał 27 punktów z 30 możliwych do uzyskania.Bartkowi gratulujemy i życzymy dalszych zawodowych sukcesów.

Bartoszprzypracy
Basia Bartoń zajęła w turnieju czwarte miejsce, ale uznana została najzdolniejszym młodym cukiernikiem. Ponieważ jest dopiero w drugiej klasie, nie może w tym roku wystartować w kolejnym etapie turnieju we Wrocławiu. Jej tort zachwycił nie tylko uczestników i komisję konkursową, ale pełni podziwu dla kunsztu artystycznego naszej uczennicy byli właściciele cukierni, sponsorzy i władze miasta Krosna. Z takimi umiejętnościami fachowcy wróżą jej wielkie zawodowe sukcesy, a Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie do tych życzeń się dołączają.

      Basiaprzypracy

 

Bartekzeswoimipracami