Godło
Najlepsze technika 2020
Najlepsze Technika 2020

Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

ogólnopolski turniej na najlepszego ucznia w zawodzie piekarz i cukiernik

PracaNatalii     PracaTomka

W dniach 13 – 15 kwietnia we Wrocławiu odbył się Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz i Cukiernik. Uczestniczyło w nim 20 piekarzy i 25 cukierników najlepszych w Polsce, wyłonionych podczas eliminacji wojewódzkich, a wśród nich uczniowie naszej szkoły – cukiernik Natalia Szczepańska z klasy 3 CZ i piekarz Tomasz Czechowicz z klasy 3KP. Turniejowe zmagania dotyczyły zarówno wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych.
W ogólnej klasyfikacji Tomek Czechowicz zajął IV miejsce uzyskując równorzędną ilość punktów, co miejsce trzecie. Ale szczególnie cieszy nas fakt, że był najlepszy w Polsce z wiedzy teoretycznej obejmującej surowce, technikę i technologię piekarską oraz bhp. Do części praktycznej przygotowywał się u pracodawcy w Zakładzie piekarsko – cukierniczym pana Tadeusza Duszy oraz w szkolnej pracowni. Młodzi piekarze mieli wykonać wyroby z ciasta pszennego wyborowego i półcukierniczego, chleb okolicznościowy i wyrób dowolny, a efekty pracy można podziwiać na zdjęciach.
Na wielkie brawa zasługuje także Natalia Szczepańska. Wprawdzie nie udało się jej dostać do finałowej szóstki, ale uzyskała tytuł finalisty. Według opinii osób oglądających sporządzone przez młodych cukierników wyroby – wykonała najpiękniejszy tort, a pozostałe prace również świadczą o wielkim kunszcie i zdolnościach artystycznych uczennicy. Oprócz tortu Natalia zrobiła eksponat z czekolady, ciasteczka bankietowe i figurki marcepanowe, które możemy podziwiać na załączonym zdjęciu. Natalia odbywa praktykę w Cukierni Rak – Orłowski w Rzeszowie.
Do części teoretycznej uczniów przygotowywała mgr inż. Wanda Kot.
Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszego rozwoju zawodowego i wszelkiej pomyślności.

Tomekprzyswojejpracy                Tomekodbieragratulacje                 Najlepsipiekarze