Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

WOJEWÓDZKI TURNIEJ NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE PIEKARZ

W środę, 28 stycznia, w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbył się

Wojewódzki Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz

W Turnieju uczestniczyło trzech najlepszych piekarzy w województwie wyłonionych w wyniku szkolnych eliminacji, a wszyscy są uczniami naszej Szkoły. Niestety żadna szkoła z Podkarpacia nie zgłosiła kandydatów do etapu wojewódzkiego, ponieważ nie ma uczniów w klasie trzeciej. Przyczyną tego stanu rzeczy jest brak zainteresowania wśród gimnazjalistów tym pięknym i jakże poszukiwanym dziś na rynku pracy zawodem.

Młodzi piekarze pisali test z wiadomości teoretycznych, a potem przystąpili do części praktycznej w szkolnej pracowni. Jak widać na zdjęciach – humory dopisywały, panowała miła atmosfera, pełna wzajemnej życzliwości.

Komisja oceniająca drobne wyroby i chałki z ciasta drożdżowego oraz artystyczne wyroby z ciasta martwego była pod wrażeniem umiejętności zawodowych uczniów.

Pierwsze miejsce zdobył Tomasz Czechowicz, który już dwa lata temu, będąc w pierwszej klasie, również zwyciężył w wojewódzkim turnieju. Drugie miejsce wywalczyli Mariusz Matuła i Tomasz Pazdan. Wszyscy uczniowie są z klasy 3 KP. Tomasz Czechowicz będzie reprezentował Podkarpacie na etapie centralnym we Wrocławiu.

Uczniom gratulujemy, a Tomkowi życzymy powodzenia na Turnieju Ogólnopolskim.