Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

szkolenie piekarzy

W dniu 8 października w szkolnej pracowni piekarsko – ciastkarskiej odbyło się szkolenie młodych piekarzy z klasy 3 kp dotyczące wykorzystania ciasta słodkiego „martwego” do wykonywania wyrobów artystycznych i dekoracji pieczywa. Ciasto „martwe” to takie ciasto, które zostało przygotowane bez udziału drożdży, dlatego po wypieku zachowuje nadany mu kształt.

                W szkoleniu uczestniczyło pięciu uczniów, wśród których był laureat Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz Tomasz Czechowicz. Pod kierunkiem pani Marty Świder i pani Wandy Kot Tomek przygotował eksponaty do drugiej edycji konkursu dla młodzieży „Pokaż, co potrafisz” w ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”. A co potrafi Tomek – można zobaczyć na załączonych zdjęciach.