Godło
Najlepsze technika 2020
Najlepsze Technika 2020

Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

Warsztacik Kulinarny

W dniu 25 marca 2014 roku W RAMACH PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA  uczennice klasy 4 KT uczestniczyły w III Warsztaciku Kulinarnym pod hasłem:

” Zdrowe, szczęśliwe życie szkolne” w Szkole Podstawowej nr 23.

Celem warsztatów było zachęcenie uczniów do wprowadzania do swojej diety zróżnicowanych pod względem składu chemicznego produktów oraz pokazanie młodszym kolegom wszechstronnego wykorzystania warzyw i owoców w codziennym menu w myśl zasady:

JEM ZDROWO – JEM KOLOROWO.

W programie był też wykład p. mgr inż. Anny Ulan pod tytułem „Jedzenie ma znaczenie”.

Zwróciliśmy uwagę na to, że jedzenie warzyw i owoców, orzechów, ryb oraz oliwy przynosi wymierne korzyści dla zdrowia i jest źródłem pokarmu dla mózgu. Kwintesencją zajęć było uświadomienie dzieciom, że od sposobu odżywiania zależy zdrowie oraz dobre samopoczucie i sukcesy szkolne.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały p.mgr Barbara Bernat i p. mgr inż. Anna Ulan