Godło
Najlepsze technika 2020
Najlepsze Technika 2020

Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

DNI JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE – LEKCJE KULTUROWE

W ramach DNI JĘZYKÓW OBCYCH, obchodzonych corocznie w listopadzie i grudniu, nauczycielki języka angielskiego przygotowały szereg zajęć audiowizualnych, które w atrakcyjny sposób przybliżyły uczniom różne aspekty życia codziennego rodzimych użytkowników tego języka.

Klasa 1cs miała okazję poznać głębiej Australię – jej historię i geografię. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego Aussie mówią po angielsku i jakie wydarzenia historyczne zbliżyły Australię i Wielką Brytanię. Największym jednak zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się bogata flora i fauna Australii. z pewnością taka lekcja zostanie w ich pamięci na dłużej. (mgr Agnieszka Wisz).

Klasa 1ag, po obejrzeniu filmu na temat Australii, zmagała się z quizem, a pytania dotyczyły ciekawostek geograficznych i odkrywczych. Uczniowie również poznali historię Australii. (mgr Małgorzata Alibożek).

Klasy: 1 ES, 1 DG oraz 2C zajęły się tematem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Na podstawie materiału filmowego poznaliśmy różnice pomiędzy Zjednoczonym Królestwem, Wielką Brytanią oraz Anglią. Uczniowie poznali również najciekawsze zabytki i atrakcje Londynu, a z pomocą aplikacji Google Street View udaliśmy się na wirtualny spacer. Na koniec uczniowie rozwiązali krótki quiz. (mgr Angelina Tabor)

W ramach Dni Języków Obcych uczniowie klasy 1ds obejrzeli film przedstawiający najciekawsze miejsca w Londynie. Uczniowie dowiedzieli się z niego między innymi, w którym centrum handlowym można kupić niemal wszystko (Harrods) oraz z jakiej legendy słynie Tower of London. Niemal wszyscy, po zapoznaniu się z atrakcjami stolicy Wielkiej Brytanii, zgodnie stwierdzili, że jest to miasto warte zwiedzenia a jego historia i zabytki są fascynujące. (mgr Karolina Winiarska)

Uczniowie klas: 1bs, 1cg, 1dg oraz 2e uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego, które były poświęcone obchodzonemu w listopadzie przez Amerykanów Świętu Dziękczynienia (Thanksgiving Day). Poznali historię, tradycje oraz zwyczaje związane z tym dniem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kulinarna strona święta, tj. pieczony indyk, sos żurawinowy oraz ciasto dyniowe. (mgr Barbara Chuchla).

Klasy 1 as, 1 ds i 2 b przyswoiły wiedzę na temat historii i geografii Nowej Zelandii, nazywanej przez rdzennych mieszkańców, Maorysów, „Krajem Wielkich Białych Chmur”. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali ciekawostek na temat tego odległego kraju wyspiarskiego, którego populacja należy do najmniejszych na świecie a przyroda wygrywa walkę z technologią. Na koniec zajęć uczniowie mieli możliwość sprawdzenia i utrwalenia wiedzy w formie quizu. (mgr Katarzyna Dawidowska).

Jesteśmy pewni, że zdobyta wiedza zaprocentuje na przyszłość nie tylko wiedzą językową, ale również i przedmiotową.

Nauczyciele angliści.