Godło
Najlepsze technika 2020
Najlepsze Technika 2020

Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

Święto 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich

29 listopada uczniowie klas 1cs, 1dg, 2a oraz wychowankowie internatu wzięli udział w niezapomnianej lekcji obywatelskiej w jednostce wojskowej przy ul. Lwowskiej. Święto rozpoczęło się wprowadzeniem kompanii honorowej ze sztandarem i złożeniem meldunku dowódcy brygady. Po wygłoszeniu przemówień przez zaproszonych gości, wręczone zostały odznaczenia. Kolejnym etapem była uroczysta defilada i musztra paradna. Batalion jest jedną z największych jednostek 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Od początku swojego istnienia batalion przykładał wielką wagę do szkolenia specjalistycznego – narciarskiego i wspinaczkowego.

 

Można było zobaczyć sprzęt wojskowy, jakim dysponują żołnierze batalionu, pojazdy, broń strzelecką, sprawdzić się na ściance wspinaczkowej oraz strzelać do celu z trenażera. Na końcu czekała ciepła herbata i smaczna grochówka z kuchni polowej.

Opiekunowie: B. Bernat, B. Chuchla, M. Chuchla, M. Długoń, E. Jurek. K. Kwoka, A. Tabor, A. Wisz