Godło
Najlepsze technika 2020
Najlepsze Technika 2020

Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

VI Edycja Międzyszkolnego        Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

 

29 listopada 2019 r. w naszej szkole  odbyła  się szósta edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty,Telewizji Rzeszów oraz Radia Rzeszów.

Nasz konkurs miał na celu prezentowanie i popularyzację utworów muzycznych z krajów europejskich oraz zainteresowanie uczniów kulturą innych państw. Cieszymy się, ponieważ z roku na rok przybywa uczestników, co jest dowodem, że konkurs cieszy się dużą popularnością.

Konkurs skierowany był  do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz do uczniów VI, VII oraz VIII  klasy szkoły podstawowej. Celem  konkursu było  wyłonienie 3 osób w dwóch kategoriach. I kategoria: szkoły podstawowe oraz gimnazja, II kategoria szkoły ponadgimnazjalne.

W tym roku w  konkursie wzięło udział 32 uczestników z 18 szkół z Rzeszowa i okolic. Konkurs oceniało jury w składzie :

Przewodnicząca:  Pani Dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych mgr Jadwiga Gargaś.

Pan mgr Wiesław Pyzia nauczyciel wiedzy o kulturze, dyrygent chóru „Pryma’, nasz ekspert muzyczny.

Pani Joanna Wojtaszek, nauczyciel muzyki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 6 w Rzeszowie

Pani Anna Daniel, nauczyciel języka włoskiego i niemieckiego w Liceum w Ropczycach.

Pani Kamila Sowiżrał , nauczyciel języka hiszpańskiego  w Zespole Szkół

nr 1 w Rzeszowie.

Pani Jadwiga Wisz, nauczyciel języka francuskiego w Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie.

Pani  Bożena Mikuła, nauczyciel języka niemieckiego  w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie.

Pani Małgorzata Alibożek , nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkól Spożywczych w Rzeszowie

Pan Massimiliano Bondioli, rodowity Włoch, ekspert z języka włoskiego

Pan Cristian Valsecchi, rodowity Włoch, ekspert z języka włoskiego

Po burzliwych obradach jury przyznało 3 pierwsze miejsca w II kategoriach oraz po 3  wyróżnienia.

I KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE :

I miejsce zajęła: Natalia Ruchlewicz ( Szkoła podstawowa nr 17)

II miejsce zajęła: Wiktoria Borys (Szkoła podstawowa nr 12)

III miejsce zajęła: Aleksandra Piekło (Szkoła podstawowa nr13 )

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli:

Sonia Hałoń (Szkoła podstawowa nr 21)

Dawid Mencel (Szkoła podstawowa nr 10)

Paulina Pitera (Szkoła podstawowa nr 2)

 

II KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE :

I miejsce zajęła: Karolina Bukała z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sióstr Prezentek w Rzeszowie

II miejsce zajęła: Kinga Siewierska z III LO w Rzeszowie

III miejsce zajęła: Anita Pitera  z VI LO w Rzeszowie

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli:

Yuliana Holinska z Zespołu Szkół Spożywczych z Rzeszowa

Sara Augustyn z III LO

Stalec Maksymilian z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sióstr Prezentek  w Rzeszowie

Marika Kisilewicz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sióstr Prezentek  w Rzeszowie

W konkursie do wygrania  były  atrakcyjne nagrody: kursy językowe w szkole Językowej Promar, kosmetyki firmy Ziaja, 2 płyty z autografem Zbigniewa Wodeckiego, zaproszenie na pizzę do restauracji włoskiej Italia da Bere, zaproszenie na zabieg, Spa na włosy, gry, książki, artykuły papiernicze. Ponadto dla wszystkich uczestników konkursu i ich opiekunów przewidziane były  dyplomy oraz słodkie niespodzianki.

Sponsorami w Vi Międzyszkolnym Konkursie  Piosenki byli:

Rada Rodziców Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie

Szkoła Językowa Promar International

Szkoła językowa Mała Lingua

Firma Kosmetyczna „ Ziaja”

Restauracja Italia da Bere

Kino Helios

Auchan w Krasnem

Fabryka Reklamy TPM

Drukarnia TB studio

DRUKARNIA EUROPRINT

KSIĘGARNIA Językowa Bookland

Wydawnictwo Draco

Zakład Krawiecki „ Ramoneska”

Zakład Fryzjerski „Alter- Ego”

Biuro Turystyczne CUT

 W dniu konkursu zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Dyrektor Wydziału Jakości i Zarządzania Edukacją z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Pani Bożena Pasieka. Podczas konkursu i w trakcie przygotowań do niego panowała  niepowtarzalna  atmosfera. Młodzież naszej szkoły chętnie zaangażowała się w to przedsięwzięcie przygotowując  plakaty oraz wystrój sali.Dziękujemy za pomoc przy organizacji Konkursu Piosenki.

Przekąski przygotowała Pani Agnieszka Wójcik z uczniami klasy II B. Stół bankietowy przygotowała Pani Małgorzata Pabjańska z uczniami  klasy II B. Słodki poczęstunek przygotowała Pani Marta Świder z cukiernikami. Przygotowanie sali gimnastycznej – Pani Barbara Bernat, Renata Skoczylas z uczniami z klasy III D, II D , I CG oraz IV D. Prace porządkowe wykonali uczniowie klasy I BS . Pomoc w przygotowaniu dyplomów: Kazimierz Latocha. Nasi konferansjerzy: Agata Czopik z klasy II B oraz Kamil Mazur z klasy III A.

Zdjęcia : Karolina Wałęsa klasa II A oraz Alex Cholewa z klasy III A

Organizatorzy konkursu: Danuta Chmura, Monika Duda.