Godło
Najlepsze technika 2020
Najlepsze Technika 2020

Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

TECHNIK ANALITYK NA UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM

W dniu 29.10.19 r., klasa 3a (technik analityk) pod opieką nauczycieli chemii,  p. Magdaleny Szul  i p. Katarzyny Czuryło – Fąfary oraz p. laborantki Lucyny Szczepańskiej, uczestniczyła w ciekawym wydarzeniu  pt. „Chemia i światło”,  zorganizowanym przez  Wydział Chemiczny UJ w Krakowie. 

Uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych,  obejmujących  wykład i  pokazy doświadczeń  na temat roli i znaczenia światła w chemii oraz w życiu człowieka. Z zapartym tchem i ogromnym zainteresowaniem, uczestnicy   obserwowali  ‚Światło przyłapane na gorącym uczynku”,  barwienie płomienia, fascynujący pokaz sztucznych ogni – fajerwerki chemiczne, czy świecenie gazów (luminescsencję, fluoroscencję, fosforoscencję, radioluminescencję, chemiluminescencję).

Na koniec,  jak to w chemii, uczniowie byli  świadkami spektakularnego „wybuchu” , nagrodzonego burzliwymi oklaskami.

Po przejeździe tramwajem  do centrum miasta , uczestnicy wycieczki spacerowali i podziwiali  Kraków nocą.

Pełni wrażeń i wzbogaceni o nowe doświadczenia zawodowe, wszyscy zadowoleni,  wrócili  do Rzeszowa.