Godło
Najlepsze technika 2020
Najlepsze Technika 2020

Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

POZDROWIENIA Z RIMINI

 

Od 6 października zgodnie z założeniami projektu „Mój zawód – moja przyszłość” (autorstwa mgr inż. Edyty Kraski i mgr inż. Małgorzaty Pabjańskiej) zdobywamy nowe doświadczenia zawodowe i kulturowe w Rimini – stolicy regionu Emilia-Romagna w północnych Włoszech nad Morzem Adriatyckim. Jest to jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich w Europie. Rimini jest miastem sztuki ze starożytnymi zabytkami rzymskimi i renesansowymi, a także rodzinnym miastem słynnego reżysera Federico Felliniego. Jest również najludniejszym centrum Riwiery Romagnej, drugim co do wielkości miastem w całym regionie i dwudziestym ósmym co do wielkości miastem we Włoszech. Mieszkamy w 3* hotelu La Perla nad morzem w Rimini Marina Centro, przy słynnej alei  Amerigo Vespucci.


Zgodnie z założeniem projektu młodzież realizuje staż w zakładach odpowiadających kierunkom kształcenia i zainteresowaniom zawodowym. Uczniowie kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych w restauracjach i tawernach pomagają w przygotowaniu i serwowaniu  tradycyjnych dań włoskich,  potraw z ryb i owoców morza, zaś młodzież z kierunku technik organizacji reklamy w studiach fotograficznych –Paolo  Diani Studio di  Fotografia w Casenie,  Foto Video Play di Bartolini Vincenzo w Rimini oraz w Magic Print, firmie specjalizującej się w profesjonalnym i cyfrowym sitodruku.


Młodzież  chętnie uczęszcza na praktykę, we wszystkich zakładach panuje bardzo miła atmosfera. W wolnych chwilach zwiedzamy miasto i bardzo chętnie odwiedzamy plażę, która jest najbardziej popularnym kurortem wakacyjnym we Włoszech i jednym z najbardziej znanych nad całym Adriatykiem. Odważni  korzystają z orzeźwiających kąpieli w Adriatyku.


Pozdrawiamy serdecznie nauczycieli i pracowników Szkoły –  uczestnicy stażu wraz z opiekunem.
Opiekun grupy – Małgorzata Pabjańska