Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

WSPÓŁPRACA Z RIMINI

Początek współpracy włoskiego przedsiębiorcy z Rimini
Mario Pappano z Zespołem Szkół Spożywczych w Rzeszowie

 

31 maja pani Dyrektor Jadwiga Gargaś podpisała porozumienie o współpracy naszej szkoły z właścicielem Restauracji Taverna delgi Artisti i Hotelu La Perla w Rimini – Mario Pappano.

Mario Pappano jako pracodawca zapewnia młodzieży, zakwaterowanie w swoim obiekcie hotelowym oraz całodzienne wyżywienie.

Hotel La Perla, jak i Taverna degli Artisti z szeroką ofertą gastronomiczną i partner Sistema Turismo, wspierają  naszą młodzież w rozwijaniu  umiejętności zawodowych i kluczowych kompetencji u włoskich pracodawców. Wybór Rimini jako miejsca realizacji mobilności dla

Uczniów nie był przypadkowy. Młodzież uczy się języka włoskiego dlatego wyjazdy na praktyki
i staże są „żywą” lekcją, pozwalają poszerzyć umiejętności językowe w tym słownictwo zawodowe uczestników. Zespół Szkół Spożywczych  jako Szkoła Promująca Zdrowie podejmuje różnorodne działania, m. in. promuje dietę śródziemnomorską wpisaną na listę UNESCO jako wzorcowy model odżywiania, a Rimini jako atrakcyjna miejscowość turystyczna z doskonale rozwiniętą bazą hotelarsko- gastronomiczną oraz nadmorskim klimatem jest świetnym miejscem do zdobywania doświadczeń zawodowych, poznania kultury i kuchni regionu Emilia Romania, odpoczynku oraz nawiązania nowych znajomości.

Współpraca szkoły z Mario Pappano oraz innymi pracodawcami z Rimini przełoży się z pewnością na europejski wymiar kształcenia zawodowego szkoły.