Godło
Najlepsze technika 2020
Najlepsze Technika 2020

Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY W POLSKIM RADIU RZESZÓW

 

W dniu 11 czerwca 2109 roku klasy 1A i 2A wraz z nauczycielami: mgr inż. Edytą Kraską  i mgr Pawłem Muszyńskim  udali się na wycieczkę szkoleniową do Polskiego Radia Rzeszów. Jest ono jedną z siedemnastu Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia. Nadaje dla całego województwa podkarpackiego. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy dziennikarza radiowego oraz z wyposażeniem i sprzętem znajdującym się w rozgłośni, a zwłaszcza konsoletą (mikserem) do montażu dźwięku. Zwiedziliśmy reżyserkę, studio nagrań programów dziennych, studio nagrań audycji nocnych, studio nagrań (koncertowe) im. Tadeusza Nalepy, studio do produkcji reportaży, felietonów i innych form słowno-muzycznych. Mieliśmy niezwykłą okazję oglądnąć, jak powstaje serwis informacyjny i wiadomości „na żywo”. Zobaczyliśmy jak wygląda praca realizatorów, kto siedzi za radiowymi mikrofonami. Poznaliśmy „ramówkę radiową” czyli układ programów informacyjnych, publicystycznych, muzycznych przez całą dobę. Następnie poznaliśmy zasady produkcji i emisji reklam radiowych oraz wytyczne KRRIT. Była to ciekawa lekcja reklamy  w praktyce.