Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

LEKCJA W HOTELU

Uczniowie kl. 1c w zawodzie technik hotelarstwa w dniu 3.06.2019 r. odbyli „lekcję w hotelu” zorganizowaną przez nauczycielki D. Bukowską i I. Kwater. Tym razem odbyła się w rzeszowskich hotelach: Grand Hotel Boutique, Hotel Bristol Tradition & Luxury i Hilton Garden Inn.

W hotelu Grand uczniowie w recepcji dowiedzieli się, jak przebiega check out grupy. Zwiedzili część gastronomiczną: restaurację Patio, Kawiarnię Stary Piernik oraz klub Jazz Room, część rekreacyjną z basenem, strefę wellness i salę fitness. Zobaczyli sale wielofunkcyjne, z ich wyposażeniem i możliwościami aranżacji w zależności od potrzeb. Mieli okazję porównać różne typy jednostek mieszkalnych. Największy zachwyt uczniów wzbudził apartament prezydencki i informacja o tym, jacy prezydenci tam gościli.

W hotelu Bristol robiło wrażenie samo wejście po czerwonym dywanie, jak przystało na 5 gwiazdek. Zwiedzaliśmy pokoje hotelowe o bardzo różnym wystroju i wyposażeniu dodatkowym. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak dzieli się salę wielofunkcyjną na moduły. Atrakcją była część gastronomiczna z otwartą kuchnią restauracji Folk, bar Zensei Sushi oraz Stary Browar Rzeszowski.

Następnym punktem naszej lekcji był hotel Hilton Garden Inn, w którym poznaliśmy, jakie możliwości ma sieć Hilton Hotels & Resorts zarządzająca 570 obiektami na 6 kontynentach. Obserwowaliśmy przygotowanie konferencji oraz zwiedzaliśmy pokoje hotelowe. Na koniec uczniowie stwierdzili, że hotelarz to świetny zawód, dający wiele możliwości pracy i rozwoju.

Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom hoteli za przeprowadzenie ciekawej lekcji.