Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

DZIEŃ HISZPAŃSKO-WŁOSKI W NASZEJ SZKOLE

1

Dnia 29.05.2019 obył się w naszej szkole Dzień Hiszpańsko-Włoski połączony z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Uroczystość zaszczycili obecnością: Dyrektor Wydziału Jakości
i Zarządzania Edukacją Pani Bożena Pasieka, Pan Mario Pappano, właściciel restauracji i taverny degli Aristi oraz hotelu La Perla w Rimini, Pani Alina Puzio wraz z Panem Massimiliano Bondioli, właściciele włoskiej restauracji w Rzeszowie Italia de Bere
oraz
Pan Juan Antonio Mesa Barrera
z Hiszpanii.

 

W naszej uroczystości wzięli również udział Pani Dyrektor, dr Katarzyna Nowak, uczniowie ósmych klas szkół podstawowych, gimnazjaliści, młodzież naszej szkoły ucząca się języka hiszpańskiego i włoskiego oraz klasy: 1C, 1B, 2D, 2B, 3D i 3B wraz z nauczycielami. Dzień hiszpańsko-włoski rozpoczęliśmy od piosenki włoskiej ”Sara perche` ti amo”, którą zaśpiewała Aurelia Szczepańska z klasy 2 B.

Następnie Pan Mario Pappano wręczył naszym uczniom dokument „Europass Mobilność” potwierdzający wysoką jakość szkolenia w Rimini i w Sevilli.

Pan Massimiliano Bondioli oraz Juan Antonio Mesa Barrera opowiedzieli o swoich ojczyznach, podzielili się  wrażeniami z pobytu w Polsce, a  na koniec przyłączyli się do wspólnej zabawy. Uczniowie kierunków: technik organizacji reklamy, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik organizacji portów i terminali podsumowali odbyty staż w Rimini i Sewilli. Podzielili się ze zgromadzonymi gośćmi zdobytą wiedzą i wrażeniami, a przygotowane przez nich prezentacje wprowadziły nas w klimat Hiszpanii i Włoch. Kolejnym punktem programu były quizy o  tych krajach. Kontynuując, uczniowie wraz z przybyłymi gośćmi bawili się w rytm muzyki hiszpańskiej i włoskiej.

Podczas uroczystości częstowaliśmy gości potrawami kuchni włoskiej i hiszpańskiej, przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły – tortillą de patatas, gaspacho, churros, guacamole, bruschettą włoską, pizzettą, panna cottą, lasanią szpinakową i klasyczną, grissini
z szynką parmeńską, capresse na wykałaczkach
i pizzą z rukolą.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, przygotowanie plakatów, prezentacji, quizów i poczęstunku.

Organizatorzy : Danuta Chmura, Monika Duda.