Godło
Najlepsze technika 2020
Najlepsze Technika 2020

Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniu 4 kwietnia klasy 1a, 2a, 3a – technik analityk oraz 1a technik organizacji reklamy wybrały się na wycieczkę szkoleniową do Krakowa pod opieką R. Skoczylas, A. Spirały, M. Szul, K. Winiarskiej i  A. Wisz.

Technik analityk wziął udział w warsztatach i pokazach, które miały miejsce na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czasie spotkania „Chemik na miejscu zbrodni” uczniowie poznali techniki pracy kryminalistycznej, np. ujawniania odcisków palców i śladów krwawych, zabezpieczania odcisków butów oraz śladów powystrzałowych. W trakcie warsztatów zrozumieli, że praca policji, sądu oraz prokuratury jest nierozłącznie związana z chemią. Podczas pokazów kriogenicznych zostały zaprezentowane właściwości skroplonych gazów oraz substancji w niskich temperaturach. Uczniowie poznali historię odkrycia tych gazów oraz obserwowali ciekawe zastosowania kriogeniki i szereg różnorodnych doświadczeń.

 

Klasa 3a wybrała się na rekreacyjny spacer na  Zakrzówek. Na tym terenie znajduje się zalany wodą kamieniołom, w którym pracował Karol Wojtyła podczas II wojny światowej. Z okolicą tą związana jest również postać mistrza Twardowskiego. Podobno niedaleko prowadził szkołę magii i czarnoksięstwa. Jednak pewnego dnia, w wyniku eksplozji jego laboratorium, powstały skałki, które otrzymały jego imię i noszą je po dziś dzień.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie krakowskiego ZOO. Wszystkie zwierzęta podbiły serca uczniów, ale najbardziej największa kocia kolekcja w całej Polsce (15 gatunków – od najmniejszego kota arabskiego do największego reprezentanta – tygrysa amurskiego).

Uczniowie technika organizacji reklamy swój czas zaplanowali inaczej – zwiedzając Rynek Główny, podziwiając sztukę sakralną oraz dostrzegając piękno architektury – karmili sztuką swoje artystyczne dusze.

Niezwykłą lekcją historii było zwiedzenie 10 interaktywnych makiet historii Polski zbudowanych z  klocków LEGO® „HistoryLand”. Niesamowita podróż w czasie, pełna przygód i niestandardowych wrażeń zakończyła się wspólną zabawą klockami.

 

Nie zabrakło również zakupów w Sukiennicach, jazdy dorożką oraz odwiedzenia smoka wawelskiego.

Żal było odjeżdżać, ale korki i smog przekonały nas, że trzeba wracać do Rzeszowa!