Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

ZAKOŃCZENIE PRAKTYKI W RIMINI – „MÓJ ZAWÓD – MOJA PRZYSZŁOŚĆ”

2

Bardzo dziękujemy autorkom projektu, Pani mgr inż. Edycie Krasce i Pani mgr inż. Małgorzacie Pabjańskiej, za  stworzenie projektu, w którym braliśmy udział oraz Dyrekcji Szkoły i Pani Księgowej za koordynację i wspieranie nas podczas pobytu we Włoszech. Otrzymaliśmy już certyfikaty potwierdzające odbyty staż. Czeka nas jeszcze bardzo długi, pożegnalny spacer po Rimini i po plaży, aby ostatni raz wsłuchać się w szum morskich fal. Chcemy także wypełnić nasze kieszenie muszelkami, aby przypominały nam wspólnie spędzony czas. Dzisiaj jeszcze razy wybieramy się do historycznej dzielnicy San Giuliano do której przechodzi się po liczącym 2000 lat Moście Tyberiusza. Ciekawostką jest fakt, że w 1920 r. w Rimini urodził się słynny włoski reżyser Federico Fellini, który inspirację do swoich filmów czerpał przebywając właśnie tutaj. Atmosferę dzielnicy tworzą  piękne małe, kolorowe domki z bajecznymi freskami nawiązującymi do bohaterów filmów Felliniego, donice z kwiatami rozstawione wzdłuż ulic, spokojny rytm życia, przytulne tawerny
i restauracje. Tutaj w ogóle nie czuć, że jesteśmy w hucznym Rimini. Spacerując po raz pierwszy byliśmy zdziwieni, że tak blisko od utartych szlaków turystycznych można znaleźć tak uroczy zakątek.

  Serdecznie pozdrawiamy z Rimini – uczniowie odbywający staż.