Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

„Mój zawód – moja przyszłość” – NASI STAŻYŚCI W RIMINI

 

napisreceived_337609766889999-jpeg

Szybko mija nam czas na stażu w Rimini. Młodzież chętnie uczęszcza na praktykę, we wszystkich zakładach panuje bardzo miła atmosfera. W wolnych chwilach zwiedzamy Rimini i bardzo chętnie odwiedzamy plażę, która jest najbardziej popularnym kurortem wakacyjnym we Włoszech i jednym z najbardziej znanych nad całym Adriatykiem. Odważni korzystają z orzeźwiających kąpieli w Adriatyku.

W sobotę 23 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Wenecji. Ze względu na swoją architekturę oraz nietypowe położenie Wenecja znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto położone jest na 118 wyspach na Morzu Adriatyckim, ze stałym lądem łączy je 4-kilometrowy most. Brzegi kanałów łączy blisko 400 mostów
i mostków.

Po przyjeździe do Wenecji popłynęliśmy Wielkim Kanałem na plac Św. Marka do „serca” Wenecji. Plac otoczony jest ze wszystkich stron pięknymi zabytkami; w większości są to byłe budynki rządowe. Na samym środku la Piazza stoi wieża Campanila – dzwonnica,
a obok bazylika Świętego Marka, zbudowana w stylu bizantyjskim, robiąca wrażenie dzięki pięknym figurom i złotym mozaikom. Innym ciekawym zabytkiem przy Piazza San Marco jest zegar świętego Marka, renesansowa wieża ze złoto-niebieską tarczą zdobioną znakami Zodiaku. Podziwialiśmy majestatyczny Pałac Dożów, połączony ze znajdującym się obok więzieniem, słynnym Mostem Westchnień (Ponte dei Sospiri), którym prowadzono skazanych na rozprawę. Piękno Wenecji podziwialiśmy także ze słynnego mostu Rialto, najsłynniejszego i najstarszego z czterech mostów nad Canal Grande. Wyróżniają go wysokie arkady i małe sklepiki, które się na nim znajdują. Przejazd tramwajem wodnym i spacer wąskimi uliczkami miasta pośród starych kamienic, na których widać zapisaną historię miasta, przyozdobionych dużą ilość kwiatów oraz malowideł pozostawia niesamowite wspomnienia.

Serdecznie pozdrawiamy z Rimini – opiekun M. Pabjańska.