Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY POMAGAJĄ BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM W RAMACH PROJEKTU ESTRADY RZESZOWSKIEJ „I ty możesz podać pomocną łapę” – WYWIAD W RADIU RZESZÓW

53397882_249880935958889_8036251889513267200_n

05 marca 2019 r. uczennice klasy 3 A: Aleksandra Goral i Estera Paśkiewicz, wzięły udział
w audycji radiowej „Świat Młodych” na antenie Radia Rzeszów.
Dziewczęta opowiedziały pani redaktor oraz wszystkim słuchaczom audycji o projekcie koordynowanym przez Estradę Rzeszowską zatytułowanym
„I ty możesz podać pomocną łapę”.

W tegorocznej edycji projektu „Młodzież {dla} Miasta” uczniowie postanowili pomóc bezdomnym zwierzętom z rzeszowskiego schroniska „Kundelek”. Aleksandra Goral, Estera Paśkiewicz, Wiktor Siwecki, Dominka Bartnik, Kacper Bijoś, Gabriel Chmielewski oraz Dominik Buda dostrzegli, jak ważnym problemem jest bezdomność zwierząt. Z tego powodu całą swoją energię skupili na pomocy tym, którzy sami sobie pomóc nie potrafią.

W ramach projektu uczniowie zorganizowali zbiórkę w sklepie zoologicznym „Leopardus” mieszczącym się w Galerii Rzeszów oraz przeprowadzili cykl warsztatów dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Rzeszowie. W czasie rozmów z młodszymi kolegami uczniowie opowiadają o życiu zwierząt w Kundelku i zachęcają do odwiedzania schroniska i udzielenia się w wolontariacie na rzecz bezdomnych kotów i psów. Uczniowie przeprowadzili także wywiad z pracownikiem schroniska oraz nieustannie zbierają karmę dla zwierząt u nas
w szkole. W planach jest jeszcze sonda uliczna i konkurs plastyczny.
Akcja ma również swój profil na Instagramie: pomocna_lapa_. Zachęcamy wszystkich do śledzenia profilu!!!

Link do wywiadu z naszymi uczennicami w Radiu Rzeszów
https://www.radio.rzeszow.pl/audycje/19845/uczniowie-pomagaja-bezdomnym-zwierzetom

Koordynator projektu w szkole: mgr Karolina Winiarska.