Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

„KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE, RATUJE CAŁY ŚWIAT”

„Holocaust. Brzmienie tego słowa wciąż budzi w nas głęboką trwogę. Przywodzi bowiem na myśl jeden z najczarniejszych rozdziałów historii ludzkości, spisany krwią milionów niewinnych istnień. Choć od końca II wojny światowej minęło już ponad 70 lat, problematyka Zagłady nadal wymyka się racjonalnemu pojmowaniu, kieruje do refleksji nad naturą człowieka i genezą zła. To jedna z tych ran, która na zawsze pozostanie otwarta; jedna z tych, której upływający czas nie pomaga w procesie gojenia” (Jacek Piwoński).

50891655_1674749082671326_2750688169518170112_n

31 stycznia 2019 r. w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego „Film jako narzędzie kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodzieży”, uczniowie 17 klas wraz z nauczycielami obejrzeli w kinie Helios
film Stevena Spielberga „Lista Schindlera”.

Poruszająca historia metamorfozy Oskara Schindlera, który uratował ponad tysiąc istnień ludzkich przed eksterminacją, przypomniała uczniom, że fundamentalne wartości takie jak bezinteresowna pomoc, empatia, czy gotowość do poświęceń są uniwersalne
i ponadczasowe.

 

Film ten stał się punktem wyjścia do dyskusji poprowadzonej przez dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów, pana Adama Głaczyńskiego.

Organizator wyjścia: Katarzyna Dawidowska.