Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

XI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

20190104_111224

W dniu 04.01.19 dwie uczennice naszej szkoły, Magdalena Kłonicka, z klasy 3c oraz Dominika Ladzińska z klasy 4c, wzięły udział w okręgowych eliminacjach XI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, które odbyły się w Zespole Szkół Gospodarczych, w Rzeszowie.

Eliminacje okręgowe polegały na pisemnym rozwiązaniu 60 zadań testowych zamkniętych, sprawdzających wiadomości i umiejętności w zawodzie technik hotelarstwa, w zakresie planowania i realizacji usług w recepcji, obsługi gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie oraz z tematyki wiodącej, czyli Hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i usług żywieniowych”. Tematyka olimpiady była bardzo szeroka i wszyscy uczestnicy musieli się wykazać sporą wiedzą.

W etapie okręgowym, w Rzeszowie wzięło udział około 40 uczniów, a w całej Polsce,
w dziewięciu okręgach, w sumie ok. 350.

Do III etapu Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej zakwalifikowało się ze wszystkich okręgów tylko 30 osób, które osiągnęły najlepsze wyniki. Niestety, w tym roku naszym uczennicom nie udało się wejść do finału. Jednak dzięki udziałowi w olimpiadzie szkolnej i okręgowej podniósł się znacznie poziom ich umiejętności zawodowych.

Magda jest dopiero w trzeciej klasie, więc ma jeszcze kolejną szansę w przyszłym roku.

Iwona Kwater