Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

Wojewódzki Turniej o Tytuł Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik

20190108_103139_resized

W dniu 8 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie odbyła się XVI edycja

Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III E: Monika Siembrzuch i Jakub Stachowicz. Turniej składał się z dwóch części: testu pisemnego i zadania praktycznego. Temat przewodni turnieju brzmiał: ”Rzemiosło – nasza przyszłość”.  Zadaniem uczniów podczas etapu praktycznego było wykonanie tortu okolicznościowego, ciasteczek bankietowych i figurek z masy marcepanowej. Nasi uczniowie wykazali się znajomością procesów technologicznych produkcji wyrobów cukierniczych oraz umiejętnościami praktycznymi podczas wykonywania zadań. Jakub Stachowicz wykonał tort w barwach narodowych z eksponatami z czekolady przedstawiającymi dłonie rzemieślników, którzy zaczynali tworzyć w Polsce cechy w najstarszych zawodach: bartnik (pszczelarz) oraz późniejsze np. w zawodach mechanicznych.

Monika Siembrzuch wykonała tort promujący cech rzemiosł w Rzeszowie oraz nawiązała do zawodu cukiernika, zegarmistrza i kowala wykonując figurki marcepanowe.  

 

Nad przygotowaniem uczniów do turnieju czuwali: Marta Świder – nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz mistrzowie cukiernicy z Cukierni Orłowski i Rak
w Rzeszowie – pan Kazimierz Rak i Julian Orłowski.

Uczniom gratulujemy pomysłowości i odwagi oraz życzymy sukcesów w nauce oraz przyszłej pracy zawodowej!!!