Godło
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

WIGILIA SZKOLNA

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory…”

W ostatnim dniu nauki, nasza społeczność szkolna – Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracyjni i uczniowie – zebrała się na „Spotkaniu Opłatkowym”. Spotkanie zaczęliśmy od przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju Pani Dyrektor. Następnie uczniowie prowadzący spotkanie przeczytali fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa.

W dalszej części spotkania Klaudia, Kamila i Eryk przybliżyli polskie tradycje Bożego Narodzenia. Mówili m.in. o żłóbku, wieczerzy wigilijnej, dekorowaniu choinki i kolędowaniu. Dzięki przypomnieniu tych zwyczajów bożonarodzeniowych, poczuliśmy ciepłą i rodzinną atmosferę. Wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, że Święta tuż, tuż… Spotkanie Opłatkowe przebiegało bardzo nastrojowo przy wykonywanych kolędach i piosenkach świątecznych. Wykonali je uczniowie naszej szkoły – Karolina z klasy 1c, Aurelia z klasy 2B oraz kwartet Kamila, Aleksander i Eryk – 2a oraz Gabrysia z 2d.

Na koniec wszyscy życzyliśmy sobie WESOŁYCH ŚWIĄT!