Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

WIGILIA SZKOLNA

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory…”

W ostatnim dniu nauki, nasza społeczność szkolna – Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracyjni i uczniowie – zebrała się na „Spotkaniu Opłatkowym”. Spotkanie zaczęliśmy od przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju Pani Dyrektor. Następnie uczniowie prowadzący spotkanie przeczytali fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa.

W dalszej części spotkania Klaudia, Kamila i Eryk przybliżyli polskie tradycje Bożego Narodzenia. Mówili m.in. o żłóbku, wieczerzy wigilijnej, dekorowaniu choinki i kolędowaniu. Dzięki przypomnieniu tych zwyczajów bożonarodzeniowych, poczuliśmy ciepłą i rodzinną atmosferę. Wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, że Święta tuż, tuż… Spotkanie Opłatkowe przebiegało bardzo nastrojowo przy wykonywanych kolędach i piosenkach świątecznych. Wykonali je uczniowie naszej szkoły – Karolina z klasy 1c, Aurelia z klasy 2B oraz kwartet Kamila, Aleksander i Eryk – 2a oraz Gabrysia z 2d.

Na koniec wszyscy życzyliśmy sobie WESOŁYCH ŚWIĄT!