Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

LEKCJA KULTUROWA Z AMERYKAŃSKĄ STYPENDYSTKĄ POD PATRONATEM UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO

9

W dniu 13 grudnia 2018 r. odbyła się w naszej szkole lekcja kulturowa w klasie 2 D, przeprowadzona przez stypendystkę Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta ze Stanów Zjednoczonych, panią Bhumi Dalia. Misją tej komisji  jest rozwijanie i wzmacnianie współpracy naukowej i kulturalnej pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Spotkanie to miało na celu przybliżyć naszym uczniom kulturę, historię i tradycje Stanów Zjednoczonych przedstawione przez pryzmat wielokulturowości społeczeństwa amerykańskiego.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji, a następnie mogli sprawdzić swoje umiejętności konwersacyjne w języku angielskim podczas pogadanki z prowadzącą. Możliwość obcowania z „żywym” językiem obcym była znakomitym uzupełnieniem zajęć dydaktycznych, poszerzającym umiejętności językowe uczniów.

Organizator spotkania: Katarzyna Dawidowska.