Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

V Edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

 

 

30 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się piąta edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Telewizji Polskiej. Uzyskałyśmy również partnerstwo Radia Rzeszów.

Nasz konkurs miał na celu prezentowanie i popularyzację utworów muzycznych z krajów europejskich oraz zainteresowanie uczniów kulturą innych państw. Cieszymy się, ponieważ z roku na rok przybywa uczestników, co jest dowodem, że konkurs cieszy się dużą popularnością.

Konkurs skierowany był  do uczniów III klas gimnazjów, szkół ponadpodstawowych oraz do uczniów VI, VII oraz VIII  klas szkół podstawowych. Celem  konkursu było wyłonienie 3 osób w dwóch kategoriach. I kategoria: szkoły podstawowe oraz gimnazja, II kategoria szkoły ponadgimnazjalne.

20181130_112026

W tym roku w  konkursie wzięło udział 44 uczestników z 25  szkół z Rzeszowa i okolic. Konkurs oceniało jury w składzie :

Przewodnicząca:  Pani Dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych mgr Jadwiga Gargaś.

Pani mgr Gabriela Wąsacz – Kierownik Sekcji Rytmiki, Teorii i Śpiewu Solowego w Zespole Szkół Muzycznych nr 1Rzeszowie, dyrygent Małego Chóru Świętego Kalasancjusza oraz chóru Wielopokoleniowego w Rzeszowie, nasz ekspert muzyczny.

Pan mgr Wiesław Pyzia, nauczyciel wiedzy o kulturze, dyrygent chóru „Pryma’, nasz ekspert muzyczny.

Pani Anna Daniel, nauczyciel języka włoskiego i niemieckiego w Liceum w Ropczycach.

Pani Aleksandra Mirowska, nauczyciel języka hiszpańskiego  w Zespole Szkół

nr 1 w Rzeszowie.

Pani Jadwiga Wisz, nauczyciel języka francuskiego w Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie.

Pani  Magdalena Ziaja, nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie.

img_7521

Po burzliwych obradach jury przyznało 3 pierwsze miejsca w II kategoriach oraz po 3  wyróżnienia.

I KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE I GIMNAZJA:

I miejsce zajął  Łukasz Sułowski (Szkoła Podstawowa nr 5 w Rzeszowie)

II miejsce zajęła Laura Grębowska (Szkoła Podstawowa nr 13)

III miejsce zajęła Zuzanna Prażmowska (Szkoła Podstawowa nr 18

w Rzeszowie)

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli:

Aleksandra Piekło (Szkoła Podstawowa nr 13)

Oliwia Onyszczuk (Szkoła Podstawowa nr 27)

Gabriela Dębicka (Szkoła Podstawowa nr 18 )

II KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE :

I miejsce zajął  Krystian Potyrański z II LO w Rzeszowie

II miejsce zajęła Kinga Siewierska z III LO w Rzeszowie

III miejsce zajęła Sylwia Dudek z VI LO w Rzeszowie

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli:

Anita Pitera z VI LO w Rzeszowie

Patrycja Nawojska z VI LO w Rzeszowie

Jarosław Piekuta z ZS nr 2 w Rzeszowie

 img_7724

W konkursie do wygrania  były  atrakcyjne nagrody: kursy językowe w szkole Językowej Promar, karty upominkowe do zrealizowania w sieci sklepów Empik, bilety do kina Helios, 2 płyty z autografem Zbigniewa Wodeckiego, zaproszenie na zabieg Manicure Hybrydowy, Spa na włosy, gry, książki, artykuły papiernicze. Ponadto dla wszystkich uczestników konkursu i ich opiekunów przewidziane były  dyplomy oraz słodkie niespodzianki.

 Sponsorami w V Międzyszkolnym Konkursie  Piosenki byli:

Rada Rodziców Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie

Szkoła Językowa Promar International.

Kino Helios

Auchan w Krasnem

Fabryka Reklamy TPM

Drukarnia TB studio

DRUKARNIA EUROPRINT

KSIĘGARNIA Językowa Bookland

Wydawnictwo Draco

Salon Kosmetyczny „Soleil”

Zakład Krawiecki „Ramoneska”

Zakład Fryzjerski „Alter- Ego”

Biuro Turystyczne CUT

img_7493

Konkurs piosenki rozpoczął się występem Orkiestry Szałamaistek pod batutą kapelmistrza Pana Kamila Niemca z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. W dniu konkursu zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Dyrektor Wydziału Jakości i Zarządzania Edukacją z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Pani Bożena Pasieka. Podczas konkursu i w trakcie przygotowań do niego panowała  niepowtarzalna  atmosfera. Mieliśmy okazję obejrzeć występ naszej mażoretki Ani Sierżęgi, która zaprezentowała nam układ taneczny. 

Młodzież naszej szkoły chętnie zaangażowała się w to przedsięwzięcie przygotowując plakaty oraz wystrój sali.

W trakcie oczekiwania na werdykt jury młodzież ze szkół gimnazjalnych i  podstawowych miała okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną naszej szkoły, a pod opieką Pani Magdaleny Szul i Pani Moniki Kluz-Kuli z uczniami z Technika Analityka  miała możliwość obejrzenia ciekawych doświadczeń.

20181130_125830

W tym samym czasie Pani Agnieszka Wisz przygotowała wraz z uczniami kl. IA na  zabawy i wróżby andrzejkowe.

Dziękujemy za pomoc przy organizacji Konkursu Piosenki.

Przekąski przygotowała Pani Marzena Borzęcka z uczniami klasy IB.

Stół bankietowy przygotowała Pani Małgorzata Pabjańska z uczniami  klasy IIB oraz IVB.

Słodki poczęstunek przygotowała Pani Marta Świder z cukiernikami z klasy IIE oraz IIIE.

Przygotowanie sali gimnastycznej – Pani Barbara Bernat z uczennicami klasy ID.

Prace porządkowe wykonali uczniowie klasy III B oraz IC.

Nasi konferansjerzy: Dominika Kunysz z klasy ID oraz Kamil Mazur z klasy IIA.

img_7483

Zdjęcia: Julita Stysiał klasa IIA.

Organizatorzy konkursu: Danuta Chmura, Monika Duda.