Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

INFRASTRUKTURA I OŚWIETLENIE DROGI STARTOWEJ W PORCIE LOTNICZYM RZESZÓW – JASIONKA

Dnia 28 listopada klasy 1C i 2D, uczące się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali, w ramach cotygodniowych zajęć w Porcie Lotniczym Rzeszów – Jasionka zapoznały się z infrastrukturą i oświetleniem drogi startowej. Po płycie lotniska poruszaliśmy się wynajętym autobusem. Podczas wycieczki oprowadzał nas Dyżurny Operacyjny Portu Lotniczego, który z wielkim zaangażowaniem przekazał młodzieży niezbędne informacje. Opowiedział o oznaczeniu drogi kołowania, drogi startowej czy pola wzlotów oraz o systemie oświetleniowym lotniska. Następnym punktem wycieczki był przejazd po drodze startowej pod firmę Linetech, która prężnie działa w branży lotniczej od 2009 roku. Swoje maszyny powierza im coraz większa liczba linii lotniczych. 
Ostatnim punktem zajęć była wizyta w sortowni bagażu, w której uczniowie mogli zapoznać się z procedurą przyjmowania bagażu na pokład samolotu  lub poznać drogę bagażu od momentu nadania go na lotnisko do odbioru w porcie docelowym.
Podczas wycieczki klasy były pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych: Katarzyny Długosiewicz i Sabiny Steckiej.