Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

Podsumowanie projektu „Poznajemy hiszpańskie porty i terminale”

Minął już miesiąc od powrotu ostatniej grupy uczniów odbywających staż w Sewilli
w ramach projektu „Poznajemy hiszpańskie porty i terminale”. Po 4 tygodniach wytężonej pracy w firmach logistycznych uczniowie szczęśliwi, wyposażeni w nowe doświadczenia zawodowe oraz przeżycia „kulturowe” wrócili do swoich codziennych obowiązków.

Projekt „Poznajemy hiszpańskie porty i terminale” został oceniony bardzo wysoko, zdobywając 91 na 100 punktów i zajmując 138 miejsce na 805 złożonych projektów.
W trzech turach w terminie od 1 czerwca 2017 do 27 września 2018 r. 45 uczniów odbywało staże zawodowe w hiszpańskich portach i terminalach. Zakłady, w których nasi uczniowie odbywali staże: GAZC, Brico Depot, Gomez Maqueda, Grupajes Sevilla, Ministry of languages, OK Rent a car.

Po pracy uczniowie odbywali także wycieczki szkoleniowe podczas których poznawali specyfikę pracy w Hiszpanii. Odwiedzili m.in.  Metro de Sevilla, lotnisko w Gibraltarze, port rzeczny w Sevilli, konsorcjum zarządzające transportem Sevilli.

Weekendy to nie tylko czas na regenerację sił, ale także czas, kiedy uczniowie uczestniczyli w wycieczkach w ramach zajęć kulturowych. Odwiedzili w tym czasie Kadyks, Gibraltar, Matalascanię, Park Narodowy Donana, Carmonę, Cordobę.

Sama Sewilla to również miejsce bardzo bogate w ciekawe miejsca. To stolica
i największe miasto Andaluzji, jedno z najciekawszych miast Półwyspu Iberyjskiego. Na mapie naszych uczniów znalazły się takie miejsca jak: Pałac królewski Alcazar, Plac hiszpański, gdzie były nagrywane niektóre sceny do filmu „Gwiezdne wojny Epizod II: Atak klonów”, Park Marii Luisy, Katedra, Metropol Parasol. Spacery uliczkami Sewilli, kawiarenki, z których można patrzeć na rzekę Gwadalkiwir, sklepiki z kolorowymi pamiątkami wprowadzały w klimat tego miejsca i do dziś przywołują uśmiech na twarzy i miłe wspomnienia. Dla każdego ucznia było to bardzo bogate doświadczenie zarówno zawodowe jak i kulturowe.

Podczas kolejnych wyjazdów grupami opiekowały się: Iwona Kwater, Marta Brud
i Katarzyna Długosiewicz.
W Hiszpanii opiekowała się nami organizacja Mobility Project reprezentowana przez Magdę Adamczyk.

 

Autorki projektu: dr Katarzyna Nowak i mgr Sabina Stecka