Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

„Pamiętamy” – Społeczność Zespołu Szkół Spożywczych

Kolejna  jesień, kolejny październik…

                   I wspaniała młodzież naszej szkoły, która na apel opiekuna Muzeum Mleczarstwa bardzo chętnie zgłasza się do porządkowania grobów ŚP. Dyrektorów i zapalanie zniczy, także symbolicznych, na  grobach  zmarłych Nauczycieli i tragicznie zmarłych  kolegów –  naszych Uczniów.

 „Pamiętamy” – Społeczność Zespołu Szkół Spożywczych – ten tekst znajduje się na szarfach wiązanek kwiatów, w naszych sercach i myślach, zwłaszcza że w ciągu ostatniego roku odeszli od nas i nauczyciele,  i niestety młodzi absolwenci.

 Tradycyjnie byliśmy na  Cmentarzu na Staromieściu na grobie śp. Jana Licznerskiego (był dyrektorem w latach 1920 – 1932),   na Cmentarzu  Pobitno, gdzie jest grób śp. Lecha Łabaja (byłego dyrektora szkoły),  w Borku Starym na grobie  wicedyrektora i  opiekuna  Muzeum Mleczarstwa ś.p. Jana Rajcy oraz na Cmentarzu   Komunalnym Wilkowyja przy ul. Cienistej w Rzeszowie, gdzie spoczywają: śp.   Tadeusz Baran (dyrektor), a także śp. Stanisław Wolsan – autor 3- tomowej monografii szkoły, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń młodzieży – i nieodżałowana emerytowana polonistka śp. Ewa Woźniak, która zmarła  w maju tego roku.

W pracach porządkowych z wielkim zaangażowaniem brała udział młodzież z klasy 3F – Kinga,  Daniel, Dominik i Patryk, a także – tradycyjnie już , bo od lat 3 – uczniowie klasy 3c zawód hotelarz  – Andżelika B.,  Andżelika K., Kasia, Patrycja i Michał.

     Organizatorka tego przedsięwzięcia ze wzruszeniem podkreślała wyjątkową pracowitość uczniów, którzy swoją postawą pokazali, jak są wartościowi i empatyczni.

 Serdeczne podziękowania należą się również wszystkim Uczniom i Nauczycielom za spontaniczną zbiórkę na znicze dla zmarłych członków naszej społeczności szkolnej.

 Zapalimy Im nasze światełko pamięci. . .

 

 Zdzisława Sanetra – opiekun Muzeum Mleczarstwa

 Kazimierz Latocha – zdjęcia