Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

KINO PATRIOTYCZNE

1
 
25 października 2018 r. w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego „Film jako narzędzie kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodzieży”, uczniowie 15 klas wraz z nauczycielami obejrzeli film „Katyń – ostatni świadek”, odsłaniający kulisy jednej z najbardziej poruszających historii czasów II wojny światowej – ukrywanej przez lata prawdzie o zbrodni katyńskiej.
Projekcję filmu poprzedził wykład na temat mordu na Polakach dokonanym w 1940 r. przez najwyższe władze ZSRR w Katyniu oraz o zakłamywaniu historii, wygłoszony przez historyka IPN w Rzeszowie, pana Macieja Rędziniaka.
 
Autor programu: Katarzyna Dawidowska.