Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

Szkolny Konkurs „Nasze słodkości na 100- lecie Niepodległości”

 

  W dniach 15 i 16 października 2018 r. w szkolnej pracowni piekarsko –  cukierniczej zorganizowano konkurs cukierniczy  “ Nasze słodkości na 100- lecie Niepodległości“. Udział w nim wzięli uczniowie z kl. IIe i IIIe – zawód cukiernik. Celem zmagań było wykonanie dowolnego wyrobu cukierniczego (ciastka, torcika, ciasta, deseru) nawiązującego do świętowania 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Podczas turnieju oceniano organizację pracy, poprawność zastosowania technologii i przestrzeganie zasad bhp. Natomiast w wyrobie gotowym zwracano uwagę na zgodność pracy z tematem, estetykę dekoracji, smak, zapach i konsystencję.

            Uczniowie pracowali indywidualnie lub w parach, wykazali się dużą kreatywnością, starali się wykorzystywać surowce i półprodukty rodzimego pochodzenia, stosowali dekoracje w barwach narodowych.

            Wśród zawodników  klasy IIe pierwsze miejsce zdobył Kamil Szubert,  przyznano również trzy wyróżnienia dla Krystiana Zajdla, Wojciecha Bajorka i zespołu Natalii Żurek  i Natalii Michalik. W kl.IIIe  pierwsze miejsca zdobyli  równolegle Jakub Stachowicz   i Monika Siembrzuch, natomiast  wśród wyróżnionych znaleźli się Natalia Szpunar, Natalia Rzeszutek, Elżbieta Makarska, Sylwia Chmiel Weronika Gwizdak, Sandra Grzelak i Patrycja Rajzer.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i pomysłowości.