Godło
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA

,,Światełko Pamięci dla Łyczakowajak co roku od lat organizowana jest zbiórka biało-czerwonych zniczy, które 1 XI zapłoną  na lwowskich nekropoliach – na Cmentarzu Łyczakowskim i Orląt Lwowskich, a także na polskich grobach w Strzelczyskach, Mościskach, Pnikucie i Niżakowicach.

    Jest to nasz wyraz pamięci o polskiej historii Lwowa oraz wsparcie dla mieszkających tam Polaków. Znicze zbierane będą w szkole do 22 X przez panią U. Jarek, a następnie przekazane Telewizji Rzeszów, która jest wspólnie z Polskim Radiem Lwów i Polskim Konsulatem we Lwowie koordynatorem akcji.

         Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do uczestnictwa w zbiórce, dzięki której na każdym polskim grobie zapłonie światełko naszej pamięci.

nowy-obraz-16