Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA

,,Światełko Pamięci dla Łyczakowajak co roku od lat organizowana jest zbiórka biało-czerwonych zniczy, które 1 XI zapłoną  na lwowskich nekropoliach – na Cmentarzu Łyczakowskim i Orląt Lwowskich, a także na polskich grobach w Strzelczyskach, Mościskach, Pnikucie i Niżakowicach.

    Jest to nasz wyraz pamięci o polskiej historii Lwowa oraz wsparcie dla mieszkających tam Polaków. Znicze zbierane będą w szkole do 22 X przez panią U. Jarek, a następnie przekazane Telewizji Rzeszów, która jest wspólnie z Polskim Radiem Lwów i Polskim Konsulatem we Lwowie koordynatorem akcji.

         Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do uczestnictwa w zbiórce, dzięki której na każdym polskim grobie zapłonie światełko naszej pamięci.

nowy-obraz-16