Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

Technik organizacji reklamy na wycieczce szkoleniowej w TVP3 Rzeszów

img_6033

W dniu 27 września 2018 r. klasy 2A i 3A (technik organizacji reklamy) pod opieką pani mgr inż. Edyty Kraski i pana mgr Pawła Muszyńskiego odwiedziła rzeszowski oddział Telewizji Polskiej. Dzięki temu mieliśmy okazję zobaczyć pracę dziennikarzy „od kuchni”. Oglądaliśmy m.in. archiwum telewizyjne, w którym mogliśmy zobaczyć profesjonalne taśmy nagraniowe oraz poznaliśmy sposób przechowywania nagranych programów.

Największe wrażenie zrobiła na nas reżyserka, a zwłaszcza znajdujący się w niej sprzęt i urządzenia z pulpitami sterowniczymi i mnóstwem przeróżnych suwaków i guzików. Poznaliśmy zasady montażu programu telewizyjnego, jego oprawy graficznej
i dźwiękowej. Szczególne zainteresowanie wzbudziły miksery do kompozycji wizji
i obrazu, jak i sprzęt wykorzystywany do montażu dźwięku.
Jednak to widok studia telewizyjnego wielu z nas zaparł dech w piersi. Naszym oczom ukazała się sala, widziana zawsze z drugiej strony kamery, mnóstwo świateł w różnych kolorach, kamery i monitory. Każdy z nas miał możliwość usiąść na fotelu prezentera ” Aktualności” czy programu „Poranek z TVP3 Rzeszów”, a także spróbować swoich sił zapowiadając prognozę pogody.
Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez osoby pracujące w TVP Rzeszów.
Dla każdego z nas były to mile spędzone chwile i lekcja, która pozwoliła nam poznać pracę dziennikarzy i świat telewizji od wewnątrz.

img_6011