Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

Narodowe Czytanie 2018 – Stefan Żeromski „Przedwiośnie”

20180908_164051

 

8 września 2018 r. na placu przy Fontannie Multimedialnej w Rzeszowie odbyło się VII ogólnopolskie „Narodowe Czytanie”. W tym roku mieszkańcy Rzeszowa, dziennikarze
i zaproszeni goście wspólnie przeczytali powieść Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”.

Tegoroczną lekturę wybrała Para Prezydencka, pod której honorowym patronatem odbywa się „Narodowe Czytanie”. W lutym tego roku Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że wybór ten ma związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Imprezę prowadził Maciej Owczarek, aktor Teatru Maska w Rzeszowie. 

Podczas trwania imprezy, każdy z uczestników mógł skorzystać z możliwości opieczętowania prywatnych egzemplarzy lektury pamiątkową pieczęcią przekazaną przez Kancelarię Prezydenta RP, które odbywało się w specjalnie przygotowanym wnętrzu stylizowanym na lata 20. i 30.

Grupa Przyjaciół naszej Biblioteki również wzięła udział w tej imprezie.

Bibliotekarze