Godło
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

WIZYTA MONITORUJĄCA W SEWILLI

1

Minął już pierwszy tydzień staży naszych uczniów z projektu „Poznajemy hiszpańskie porty i terminale” w Sewilli. Pierwszy tydzień to zarówno dla uczniów jak i opiekuna czas wielkich wyzwań, gdyż uczniowie poznają zakłady pracy, w których odbywają staż, zapamiętują drogę, autobusy jakimi będą się przemieszczać w tym czasie by realizować program praktyk. 

Uczniowie sprawnie zapoznali się z wymaganymi informacjami, przeszli szkolenia bhp oraz harmonogramem, pozwalającym na realizowanie programu praktyk w wyznaczonych firmach logistycznych oraz trybem różnorodnych zajęć popołudniowych, które zapewnia im nasz partner Mobility Project.

1

W pierwszym tygodniu praktyk grupę odwiedziły Katarzyna Nowak – współautorka projektu oraz Monika Duda – nauczycielka przygotowująca grupę z języka hiszpańskiego.

41375504_246661442857701_8806428122271449088_n

Podczas trzech dni pobytu w ramach wizyty monitorującej miały okazję zwiedzić nowy zakład pracy, w którym 6 uczniów realizuje praktyki – firmę OK Rent a car…

…zwiedzić lotnisko na Gibraltarze, zaliczane do jednych z najdziwniejszych lotnisk świata…

…oraz przyjrzeć się realizacji zajęć kulturowych odwiedzając z uczniami Narodowy Park w Gibraltarze, zwiedzając Plac Hiszpański, Katedrę czy Alcazar w Sewilli. 

Dla nauczycieli było to duże doświadczenie zawodowe, możliwość przyjrzenia się pracy uczniów, a także zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych i językowych, które z całą pewnością wykorzystają w swojej pracy w szkole. Dla uczniów jest to wielka przygoda zawodowo-turystyczna, która zostanie uwieńczona otrzymaniem certyfikatu liczącego się na europejskim rynku pracy.

Pozdrawiamy Dyrekcję, Nauczycieli oraz Uczniów.

Katarzyna Nowak, Monika Duda i Katarzyna Długosiewicz – opiekunka uczniów.