Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

Technik eksploatacji portów i terminali zdobywa doświadczenie w Sewilli

W sobotę 1 września trzecia 15-osobowa grupa uczniów kształcąca się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali, wraz z opiekunem, mgr inż. Katarzyną Długosiewicz, wyleciała z lotniska Kraków-Balice do Sevilli, gdzie rozpoczyna swoją 4-tygodniową przygodę z hiszpańskimi portami lotniczymi, rzecznymi i kolejowymi, a także centrami logistycznymi. Po zakwaterowaniu się i odpoczynku uczniowie wyruszyli na wycieczkę „rozpoznawczą” po mieście, by poznać miasto, zasady komunikacji do/z miejsc praktyk, sklepy. Młodzieży bardzo spodobało się pierwsze spotkanie z Sevillą, jednak najważniejsza część wyjazdu – staże w hiszpańskich firmach logistycznych – jeszcze przed nimi. Oczekujemy z niecierpliwością na ich relacje.

Staże realizowane są w ramach projektu „Poznajemy hiszpańskie porty i terminale” autorstwa Katarzyny Nowak i Sabiny Steckiej – nauczycielek przedmiotów zawodowych, w ramach którego trzy 15-osobowe grupy uczniów pod opieką nauczycieli będą poznawać zagraniczne firmy logistyczne i lotnicze związane z ich profilem nauczania i realizować program stażu przewidziany dla tego zawodu.