Godło
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

DZIEŃ HISZPAŃSKO-WŁOSKI

Dnia 20.04.2018 obył się w naszej szkole dzień hiszpańsko-włoski, w którym wzięły udział klasy uczące się języka hiszpańskiego i włoskiego: 1D, 2D, 3D, 4D, 1B, 2B i 3B. Naszą uroczystość  uświetniła obecność rodowitych Włochów, którzy opowiedzieli o swoim kraju, podzielili się  wrażeniami z pobytu w Polsce, a  na koniec przyłączyli się do wspólnej zabawy. Dzień hiszpańsko-włoski rozpoczęliśmy od piosenki włoskiej ”Sara perche` tiamo”, którą zaśpiewała Aurelia Szczepańska z klasy 1b. Następnie pooglądaliśmy prezentacje dotyczące ciekawostek na temat Hiszpanii i Włoch. Kolejnym punktem programu były quizy o  tych krajach. Kontynuując, uczniowie wraz z przybyłymi gośćmi bawili się w rytm muzyki hiszpańskiej i włoskiej. Na końcu odbył się poczęstunek, w którym dominowały potrawy hiszpańskie i włoskie np. tortilla de patatas, gaspacho, churros, bruschette włoskie, pizzette, panna cotta przygotowane przez naszych uczniów.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom  za zaangażowanie, przygotowanie plakatów, prezentacji, quizów i poczęstunku.

Organizatorzy: Monika Duda i Danuta Chmura