Godło
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

Wizyta w muzeum sewilskiego portu

dsc00921

13 marca, w ostatnim tygodniu praktyk, uczniowie byli na wycieczce szkoleniowej w porcie Sewilii. Podczas wizyty poznali historię portu założonego prawdopodobnie 100 lat p.n.e. przez Fenicjan od czasów najdawniejszych aż do współczesnych. Interesujące były dzieje głównej rzeki Gwadalkiwir, której wielokrotnie zmieniano nurt, by statki mogły jak najszybciej i najwygodniej rozładować towar.

Uczniowie zapoznali się z wyposażeniem i urządzeniami transportowymi oraz magazynowymi w porcie morskim Sewilla, w jaki sposób jest organizowany ten transport, jak wygląda załadunek i rozładunek towarów w portach oraz jakie są rodzaje magazynów portowych.

Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca.

 Opiekun: Marta Brud