Godło
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Szkoła partnerska


Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

PIERWSZA POMOC

W środę 6 grudnia 2017 r. w ramach realizacji programu ADAMED odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas tego spotkania uczniowie klas: Ia, IIa i IVa technik analityk mogli poczuć się jak ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomach: niemowlaka, dziecka i dorosłego. Młodzież pod czujnym okiem pani ratownik mogła samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

Była to doskonała okazja do połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką, która również przyda się na egzaminie z kwalifikacji, a także może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.


Przygotowanie i organizacja: mgr inż. Monika Kluz-Kula