Godło
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W dniu 06.12. w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Na początku każdej lekcji nauczyciele czytali swoim uczniom przez 5 minut fragmenty nowych, ciekawych książek zakupionych z projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Głównym celem było zachęcenie uczniów do czytania książek, ponieważ czytanie uczy myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę, rozwija zainteresowania i  więzi  międzyludzkie, pomaga w pokonywaniu problemów okresu dorastania, kształtuje nawyk czytania na całe życie. Można stwierdzić, że nauczyciele wybrali właściwe, interesujące pozycje książkowe, ponieważ w tym dniu drzwi do biblioteki się nie zamykały, a biblioteka zyskała wielu nowych czytelników, zresztą nie tylko spośród uczniów, ale również i nauczycieli – nie ma się czemu dziwić, wszak czytanie łączy pokolenia.