Godło
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Szkoła partnerska


Archiwum

IV Edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

 1

29 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła  się czwarta edycja

Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty
oraz Telewizji Polskiej.

Uzyskałyśmy również partnerstwo Radia Rzeszów i 20.11 zostałyśmy zaproszone na audycję do Radia Rzeszów, gdzie miałyśmy możliwość poinformowania słuchaczy o naszym konkursie.

Nasz konkurs miał na celu prezentowanie i popularyzację utworów muzycznych z krajów europejskich oraz zainteresowanie uczniów kulturą innych państw. Cieszymy się, ponieważ
z roku na rok przybywa uczestników, co jest dowodem, że konkurs cieszy się dużą popularnością.

Konkurs skierowany był  do uczniów klas gimnazjalnych, średnich oraz do uczniów siódmych klas szkół podstawowych.

W tym roku w  konkursie wzięło udział 37 uczestników z 18 szkół z Rzeszowa i okolic.

Konkurs oceniało jury w składzie : Przewodnicząca, Pani Dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych, mgr inż Aleksandra Wanic, Pan mgr Wiesław Pyzia, nauczyciel i nasz ekspert muzyczny, Pani mgr Joanna Wojtaszek, nauczyciel muzyki i j. niemieckiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Rzeszowie, Pani Anna Daniel, nauczyciel języka włoskiego
i niemieckiego w Ropczycach, Pani Aleksandra Mirowska, nauczyciel języka hiszpańskiego
i rosyjskiego w Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie, oraz Pani Jadwiga Wisz, nauczyciel języka francuskiego w Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie.

Po burzliwych obradach jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce zajął Karol Jagiełło z LO Sióstr Prezentek.

II miejsce zajęły: Klaudia Gnatowska z Gimnazjum nr 2 oraz Agnieszka Guściora z Zespołu Szkół Spożywczych.

III miejsce zajęli: Aleksandra Stawarz z III LO, Irena Zięba oraz Jarek Piekut z Zespołu Szkół nr 2.

Wyróżnienia zdobyli:

Julia Kawalec z Gimnazjum w Czudcu, Gabriela Tomaka ze Szkoły Podstawowej Sióstr Prezentek, Emilia Sarna ze Szkoły Podstawowej w Rudnej Wielkiej, Katarzyna Mazur
z Gimnazjum nr 2, Liliana Grot z IX Gimnazjum, Anita Pitera z VI LO oraz Gabriela Łach
z Zespołu Szkół Spożywczych.

Główną nagrodą w konkursie był kurs językowy w Szkole Językowej „PROMAR INTERNATIONAL”, karty upominkowe ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Spożywczych, książki, kosmetyki, drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Sponsorami w dzisiejszym festiwalu piosenki byli:

Rada Rodziców Zespołu Szkól Spożywczych w Rzeszowie

Szkoła Językowa Promar International.

Goethe Institut

Fabryka Reklamy TPM

Drukarnia TB studio

DRUKARNIA EUROPRINT

KSIĘGARNIA Językowa Bookland

Wydawnictwo Draco

Salon Kosmetyczny „Ziaja”

Zakład krawiecki „Ramoneska”

Zakład Fryzjerski „Alter- Ego”

Salon Masażu „Monika”

Podczas konkursu i w trakcie przygotowań do niego panowała  niepowtarzalna, wyjątkowa atmosfera. Młodzież naszej szkoły chętnie zaangażowała się w to przedsięwzięcie. Uczniowie z kierunku Technik Eksploatacji Portów i Terminali oraz z Technik Organizacji Reklamy przygotowali plakaty oraz wystrój sali.

Uczniowie z kierunku Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technik Technologii Żywności o specjalności cukiernik, w ramach zajęć praktycznych przygotowali poczęstunek. Kelnerzy obsługiwali  przybyłych gości – uczestników wraz z opiekunami.

Podczas naszego konkursu młodzież ze szkół gimnazjalnych miała okazję zapoznać się
z bogatą ofertą edukacyjną naszej szkoły, która może pochwalić się 115 letnią tradycją.

Dziękujemy uczennicom klasy 2 B: Bernadecie Jeż, Izabeli Kiszce, Aleksandrze Winiarz, Wiktorii Chorobie i Natalii Czachor za przygotowanie poczęstunku.
Przybyłych gości obsługiwały uczennice z klasy 3 B: Paulina Kaczor, Sabina Majchrowska, Agnieszka Nowińska, Wiktoria Szpakowska, Paulina Walc.
Obsługa sprzętu: Grzegorz Sowa, Piotr Dziadosz, Kamil Selwa.
Imprezę prowadziły: Klaudia Wilczak oraz Agnieszka Hetel z klasy 2 B.
Zdjęcia: Julita Stysiał z klasy 1 A.


Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc:
Pani Barbarze Bernat, Pani Małgorzacie Pabjańskiej, Pani Annie Ulan, Pani Marcie Świder, Pani Marii Raczak, Pani Lucynie Pluta, Panu Pawłowi Muszyńskiemu.

Organizatorzy konkursu: Danuta Chmura i Monika Duda.