Godło
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

LEKCJA MUZEALNO – BIBLIOTECZNA W ŁAŃCUCIE

HISTORIA POWIEŚCI GROZY… Brrrrr!!!powiesci-grozy

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, kontynuujemy cykl lekcji muzealno – bibliotecznych w łańcuckim zamku.

Pierwsze zajęcia pt. „Nie tylko Lokis, czyli o dawnych wyobrażeniach fantastycznych”  prowadzone były w formie warsztatów. Młodzież poznała genezę powieści grozy, poprzez klasykę gatunku (E. A. Poe; H. Walpole; M. Shelley; A. Radcliffe czy  B. Stoker), aż do powieści współczesnej (S. King; G. Masterton; D. Knootz czy J. Moździoch)

Dowiedzieliśmy się również, że pierwszy polski film grozy „Lokis. Rękopis profesora Wittenbacha”, realizowano m. in. w łańcuckim zamku.