Godło
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Szkoła partnerska


Archiwum

PROGRAM PROFILAKTYCZNY „KINO NA TEMAT”

1 2

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w cyklu spotkań edukacyjno-profilaktycznych „Kino na Temat” w kinie Helios, które mają za zadanie pomóc nauczycielom i wychowawcom
w modelowaniu pozytywnych postaw moralnych młodych ludzi, jak również kształtować świadomego odbiorcę współczesnych, audiowizualnych tekstów kultury.

27 września uczniowie 14 klas z naszej szkoły obejrzeli film „Habit i zbroja” – dokument historyczny z elementami animowanymi w koprodukcji polsko-litewsko-niemieckiej, opowiadający o historii zakonu krzyżackiego i jego wpływu na losy ówczesnej Europy. Film ten stał się punktem wyjścia do dyskusji poprowadzonej przez dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów, pana Adama Głaczyńskiego.

Organizatorzy: Katarzyna Dawidowska i Anna Patron.