Godło
Najlepsze technika 2019
Nabór elektroniczny
Wirtualny spacer
Aktualny projekt UE
Nasi partnerzy
Szkoła partnerska


KEZiT
Szkoła promująca zdrowie
Archiwum

PROGRAM PROFILAKTYCZNY „KINO NA TEMAT”

zdjecie-kino

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w cyklu spotkań edukacyjno-profilaktycznych „Kino na Temat” w kinie Helios. Tegoroczna edycja organizowana jest w ramach programu profilaktycznego „Film jako narzędzie kształtowania postaw patriotycznych
i obywatelskich wśród młodzieży”.

Głównym założeniem tego projektu jest kontakt młodzieży z odpowiednimi tekstami kultury współczesnej (film), które mają za zadanie pomóc nauczycielom i wychowawcom w modelowaniu postaw patriotycznych, obywatelskich i prospołecznych wśród młodzieży oraz w kształtowaniu świadomego odbiorcy współczesnych, audiowizualnych tekstów kultury.

Przewidziane są cztery projekcje filmowe, połączone ze spotkaniami z historykami
w miesiącach:

wrzesień 2018 – „DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA” (Polska, 2018);
październik 2018 – „DZIECI IRENY SENDLEROWEJ” (Polska, USA, 2009);
listopad 2018 – „KAMERDYNER” (Polska, 2018);
grudzień 2018 – „KATYŃ – OSTATNI ŚWIADEK” (Polska, Wielka Brytania, 2018) lub „LEGIONY” (Polska, październik 2018).

Cena udziału w jednym spotkaniu to 12 złotych od osoby.
UWAGA! – pierwsze wyjście już 28 września (piątek) – „DYWIZJON 303. PRAWDZIWA HISTORIA”. Zgłaszanie chętnych klas – osobiście lub via VULCAN do K. Dawidowskiej do DNIA 21 WRZEŚNIA (piątek), a zebrane pieniądze NAJPÓŹNIEJ do dnia 26 września (środa).

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału!

Organizator i autor programu profilaktycznego: Katarzyna Dawidowska.