Godło

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Szkoła partnerskaArchiwum

Wolontariat

„Grosz do grosza”

Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza wszystkich nauczycieli i uczniów do włączenia się w akcję „Grosz do grosza”, dochód z niej zostanie przeznaczony na wykupienie obiadów dla dzieci w szkołach na terenie całego kraju w ramach programu „Dzwonek na obiad”. Jest to akcja pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratora Oświaty. O szczegółach poinformują nasi wolontariusze.

Koordynatorami akcji są Anna Górniak i Alina Szemberska-Baran.

„Podziel się dobrym posiłkiem”

W dniach 29-30 września uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie wzięli udział
 w akcji charytatywnej „Podziel się dobrym posiłkiem” organizowanej przez Podkarpacki Bank Żywności. Wolontariusze serdecznie zapraszali do udziału w akcji, rozdając ulotki i dziękując za okazaną pomoc.

Podczas dwudniowej zbiórki zgromadziliśmy ok. 190 kg produktów spożywczych, z których zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły.

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH ZAANGAŻOWANYCH WOLONTARIUSZY I POLECAMY SIĘ NA PRZYSZŁOŚĆ

 

Opiekunowie:      Alina Szemberska-Baran, Anna Górniak

,,PCK dla potrzebujących” Godne Dzieciństwo

W dniach 22 – 24 września 2017 r. wolontariusze PCK kwestowali w sklepie Tesco  w ramach zbiórki publicznej ,,PCK dla potrzebujących” Godne Dzieciństwo. W tę szczytną akcję  oprócz wolontariuszy z Zespołu Szkół Spożywczych włączyli się również i wolontariusze z innych rzeszowskich szkół: Zespołu Szkół Plastycznych, Zespołu Szkół nr 2, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 22 oraz I Liceum Ogólnokształcącego.  Zebrana kwota to  4892 złote.  BRAWO !!!

Szczególne podziękowania dla uczniów:

Agnieszki Hetel  kl. 2b

Klaudii Wilczak  kl. 2b

Bernadetty Jeż  kl. 2b

Marleny Cioch   kl. 2b

Izabelli Kiszki     kl. 2b

Wiktorii Choroby  kl. 2b

Natalii Czachor  kl. 2b

Wiktorii Piwońskiej  kl. 2b

Kamili Pastuły kl. 2b

Martyny Serafin kl. 2b

Marzeny Siłki kl. 2b

Natalii Dworak kl. 2b

Sylwii Chmiel  kl. 2e

Weroniki Gwizdak  kl. 2e

Sylwii  Saneckiej   kl. 2e

Moniki Siembrzuch  kl. 2e

Kamila Szczepańskiego  kl. 3e

Macieja Żyradzkiego kl. 3e

AKCJA CHARYTATYWNA

W dniach 19-20 września uczniowie  naszej szkoły: Natalia Paśkiewicz, Jagoda Trzyna z klasy 3D oraz Michał Mazur z klasy 2C, przeprowadzili akcję zbiórki pieniędzy dla Marka, 27 letniego chłopaka chorującego na nowotwór złośliwy. Jedyna nadzieją dla chłopaka jest bardzo kosztowny zabieg, który zostanie przeprowadzony za granicą po zebraniu konkretnej kwoty. Wspólnymi siłami zebraliśmy 720 zł za co

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!!!

„POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

20 listopada uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Jak co roku wolontariusze zbierali dary od mieszkańców Rzeszowa w miejscach oznaczonych żółtym, uśmiechniętym słoneczkiem.

Uczniowie biorący udział w akcji:

Gabriela Łukasik z kl. 2e

Kamila Rząsa z kl. 2a

Justyna Sochacka z kl. 4er

Kamil Szczepański z kl. 2e

Aleksandra Wojtas z kl. 3c

Wolontariusze zbierali dary przy rozgłośni Polskiego Radia Rzeszów na ul. Zamkowej 3.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i zaangażowanie!!!

d285f8dcdee7ba95833d462df5e30464_s 

Opiekun wolontariatu:

Anna Górniak

NASI WOLONTARIUSZE NA KWEŚCIE CMENTARNEJ

KWESTA CMENTARNA

DRODZY WOLONTARIUSZE!!!!

1 LISTOPADA OBCHODZIMY UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, W ZWIĄZKU Z TYM ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W KWEŚCIE CMENTARNEJ ORGANIZOWANEJ PRZEZ RZESZOWSKIE TOWARZYSTWO POMOCY ŚW. BRATA ALBERTA, PODCZAS KTÓREJ ZBIERANE BĘDĄ DATKI PIENIĘŻNE.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZOSTANĄ PODANE PRZEZ PEDAGOGA SZKOLNEGO

21 PAŹDZIERNIKA (PIĄTEK) NA DŁUGIEJ PRZERWIE W SALI 106.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KWEŚCIE !!!
OPIEKUNOWIE:
ALICJA DEPA- KOSTECKA
ANNA GÓRNIAK

PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM

W dniach 23 i 24 września  uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych brali udział w akcji humanitarnej „Podziel się posiłkiem” organizowanej przez Podkarpacki Bank Żywności.  Wolontariusze z uśmiechem na twarzy wręczali robiącym zakupy ulotki, tym samym zachęcając ich do udziału w akcji i dziękowali za okazaną pomoc.

W samej „Biedronce” zebraliśmy prawie 250 kg żywności i z otrzymanych produktów zrobiliśmy aż 33 paczki dla naszych uczniów.

Dziękujemy za zaangażowanie wolontariuszy i liczymy na dalszą pomoc.

Opiekunowie: Alicja Depa-Kostecka i Anna Górniak

SZLACHETNA PACZKA

images

SZLACHETNA PACZKA jest projektem organizowanym przez Stowarzyszenie WIOSNA bezpośredniej pomocy, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie na terenie całego kraju.
Również w naszej szkole przeprowadzamy rozpoznanie sytuacji materialnej uczniów w celu zdiagnozowania możliwości zakwalifikowania ich jako beneficjentów tego projektu. Dzięki temu dostaną szansę doświadczenia mądrej pomocy, czyli wsparcia w postaci paczki odpowiadającej na konkretne potrzeby rodziny.
Zapraszamy również wszystkich chętnych uczniów do zapisywania się jako wolontariusze tego projektu. Waszym zadaniem będzie docieranie do rodzin, które straciły wiarę w lepsze jutro.

imagespaczka

Dodatkowych informacji udzielają opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
Alicja Depa-Kostecka i Monika Kluz-Kula

noname

ogłoszenie

WITAJCIE WOLONTARIUSZE !!!

Czas wakacyjnej przerwy już minął, w związku z tym ruszają prace Szkolnego Koła Wolontariatu i już w dniach 25 i 26 września odbędzie się pierwsza z akcji „Podziel się posiłkiem”. Będziemy zbierać żywność w sieci sklepów: Biedronka i Frac.

W związku z tym, zapraszamy wszystkich chętnych na zebranie w dniu 22 września (wtorek) na dużej przerwie o godz. 10.35 do pokoju pedagoga szkolnego.

Opiekunowie
Alicja Depa-Kostecka
Monika Kluz-Kula

zbiorka_zywn_2015_09