Godło

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Szkoła partnerska

Archiwum

Wolontariat

„POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

20 listopada uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Jak co roku wolontariusze zbierali dary od mieszkańców Rzeszowa w miejscach oznaczonych żółtym, uśmiechniętym słoneczkiem.

Uczniowie biorący udział w akcji:

Gabriela Łukasik z kl. 2e

Kamila Rząsa z kl. 2a

Justyna Sochacka z kl. 4er

Kamil Szczepański z kl. 2e

Aleksandra Wojtas z kl. 3c

Wolontariusze zbierali dary przy rozgłośni Polskiego Radia Rzeszów na ul. Zamkowej 3.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i zaangażowanie!!!

d285f8dcdee7ba95833d462df5e30464_s 

Opiekun wolontariatu:

Anna Górniak

NASI WOLONTARIUSZE NA KWEŚCIE CMENTARNEJ

KWESTA CMENTARNA

DRODZY WOLONTARIUSZE!!!!

1 LISTOPADA OBCHODZIMY UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, W ZWIĄZKU Z TYM ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W KWEŚCIE CMENTARNEJ ORGANIZOWANEJ PRZEZ RZESZOWSKIE TOWARZYSTWO POMOCY ŚW. BRATA ALBERTA, PODCZAS KTÓREJ ZBIERANE BĘDĄ DATKI PIENIĘŻNE.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZOSTANĄ PODANE PRZEZ PEDAGOGA SZKOLNEGO

21 PAŹDZIERNIKA (PIĄTEK) NA DŁUGIEJ PRZERWIE W SALI 106.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KWEŚCIE !!!
OPIEKUNOWIE:
ALICJA DEPA- KOSTECKA
ANNA GÓRNIAK

PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM

W dniach 23 i 24 września  uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych brali udział w akcji humanitarnej „Podziel się posiłkiem” organizowanej przez Podkarpacki Bank Żywności.  Wolontariusze z uśmiechem na twarzy wręczali robiącym zakupy ulotki, tym samym zachęcając ich do udziału w akcji i dziękowali za okazaną pomoc.

W samej „Biedronce” zebraliśmy prawie 250 kg żywności i z otrzymanych produktów zrobiliśmy aż 33 paczki dla naszych uczniów.

Dziękujemy za zaangażowanie wolontariuszy i liczymy na dalszą pomoc.

Opiekunowie: Alicja Depa-Kostecka i Anna Górniak

SZLACHETNA PACZKA

images

SZLACHETNA PACZKA jest projektem organizowanym przez Stowarzyszenie WIOSNA bezpośredniej pomocy, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie na terenie całego kraju.
Również w naszej szkole przeprowadzamy rozpoznanie sytuacji materialnej uczniów w celu zdiagnozowania możliwości zakwalifikowania ich jako beneficjentów tego projektu. Dzięki temu dostaną szansę doświadczenia mądrej pomocy, czyli wsparcia w postaci paczki odpowiadającej na konkretne potrzeby rodziny.
Zapraszamy również wszystkich chętnych uczniów do zapisywania się jako wolontariusze tego projektu. Waszym zadaniem będzie docieranie do rodzin, które straciły wiarę w lepsze jutro.

imagespaczka

Dodatkowych informacji udzielają opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
Alicja Depa-Kostecka i Monika Kluz-Kula

noname

ogłoszenie

WITAJCIE WOLONTARIUSZE !!!

Czas wakacyjnej przerwy już minął, w związku z tym ruszają prace Szkolnego Koła Wolontariatu i już w dniach 25 i 26 września odbędzie się pierwsza z akcji „Podziel się posiłkiem”. Będziemy zbierać żywność w sieci sklepów: Biedronka i Frac.

W związku z tym, zapraszamy wszystkich chętnych na zebranie w dniu 22 września (wtorek) na dużej przerwie o godz. 10.35 do pokoju pedagoga szkolnego.

Opiekunowie
Alicja Depa-Kostecka
Monika Kluz-Kula

zbiorka_zywn_2015_09

zbiórka żywności

 

W dniach 28 i 29 listopada w sklepach spożywczych odbyła się Świąteczna zbiórka żywności organizowana przez Podkarpacki Bank Żywności. My, jak co roku, również uczestniczyliśmy w tej akcji.

Uczniowie z klas: I B, I C, I D, I F,  II HKL,  II ET, III TŻ i III CZ zbierali żywność w sklepach Lidl i Biedronka. W Biedronce wolontariusze zebrali ponad 300 kg żywności, z której zrobiliśmy 42 paczki świąteczne dla naszych uczniów.
Wszystkim zaangażowanym w Świąteczną zbiórkę żywności dziękujemy.

 Do 31 grudnia trwać będzie Internetowa zbiórka żywności. Każdy będzie mógł kupić i przekazać żywność za pośrednictwem charytatywnego sklepu internetowego. Wystarczy wejść na stronę www.bankizywnosci.pl

Opiekunowie wolontariatu

Alicja Depa-Kostecka

Monika Kluz-Kula

 

pomóż dzieciom przetrwać zimę

W związku z udziałem w akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” nasi uczniowie: Knutel Monika, Grzesik Agata, Szczoczarz Paulina, Bukała Mariola z klasy IB, Donke Izabela II ET, Lech Paulina, Hepnar Zuzanna, Draguła Karolina z klasy II TŻ wraz z opiekunką wolontariatu Moniką Kluz-Kulą w dniu 19 listopada brali udział w szkoleniu dla wolontariuszy w rozgłośni Radia Rzeszów.

Oficjalna inauguracja tegorocznej zbiórki miała miejsce 23.11. przy dużych sklepach i hipermarketach na terenie miasta i okolicznych miejscowości. Zbierano wyłącznie dary rzeczowe, takie jak: żywność, zabawki, ubrania, słodycze, książki, przybory szkolne, kosmetyki i środki czystości. Trafią one do dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich, niepełnych, do domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Zbiórki darów będą prowadzone do końca roku w Radiu Rzeszów i MOPS-ie także na koncertach, aukcjach, zawodach sportowych i innych imprezach.

Patronat honorowy nad akcją objęła małżonka prezydenta RP Anna Komorowska.

W ubiegłym roku zebrano około 200 ton darów, w tym prawie 46 ton odzieży i ponad 81 ton żywności. Prezenty przekazane zostały do przeszło 15 tys. rodzin oraz 134 placówek i stowarzyszeń opiekujących się dziećmi.

Wszystkim wolontariuszom biorącym udział w zbiórce serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej pracy na rzecz potrzebujących.

Opiekunowie wolontariatu

mgr Alicja Depa-Kostecka

mgr inż. Monika Kluz-Kula

kwesta cmentarna

„Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”

Św. Brat Albert

 

            1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły

z klas: I A, IB, II ET, II TŻ, II HLK, III TŻ, IIIHKL, IV HKL uczestniczyli w kweście cmentarnej organizowanej przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta. Kwestowali oni w następujących miejscowościach: Boguchwała, Bratkowice, Budy Głogowskie, Jasionka, Łukawiec, Sokołów Małopolski, Trzeboś, Trzebuska, Słocina i Wilkowyja. Uzyskane środki przeznaczone będą na bieżącą działalność statutową Rzeszowskiego Towarzystwa.

  W imieniu podopiecznych Towarzystwa dziękujemy  wszystkim kwestującym za ogromne zaangażowanie, otwarte serce i serdeczny uśmiech.

Opiekunowie wolontariatu

mgr Alicja Depa-Kostecka

mgr inż. Monika Kluz-Kula

zbiórka makulatury

Uwaga, ogłaszamy całoroczną zbiórkę makulatury !!!

Wraz z firmą „Atol” Sp. z o.o. oraz Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy im. Św. Brata Alberta zapraszamy do udziału w akcji zbiórki makulatury

„Zmień odpady na nagrody – chroń środowisko”.

Środki uzyskane ze sprzedaży makulatury przeznaczone będą wyłącznie na pomoc dzieciom z rodzin wielodzietnych i wychowywanych przez samotne matki.

Akcja ta będzie trwała przez cały rok szkolny 2014/2015 i zakończy się w czerwcu 2015r. Najlepszym zostaną wręczone nagrody, a każdy uczestnik będzie mógł liczyć na dodatkowe punkty z zachowania.

Mamy nadzieję, że nas nie zawiedziecie, uda nam się zebrać dużą ilość makulatury

i będziemy mieli się czym pochwalić, a co za tym idzie, wesprzeć szczytny cel.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać u opiekunów wolontariatu

mgr Alicji Depy- Kosteckiej i mgr inż. Moniki Kluz-Kuli