Godło

Najlepsze technika 2019

Nabór elektroniczny

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Nasi partnerzy

Szkoła partnerskaKEZiT

Szkoła promująca zdrowie

Archiwum

Wydarzenia 2019-2020

Uczelnia otwarta dla nastolatków

Rusza projekt „Uczelnia otwarta dla nastolatków”

Pragniemy poinformować, że Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie został zakwalifikowany do I edycji realizacji projektu „Uczelnia otwarta dla nastolatków” realizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki
i Zarządzania w Rzeszowie. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój: Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, działanie 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

Do udziału w projekcie zostali wytypowani uczniowie z zawodów technik reklamy i technik lotniskowych służb operacyjnych. W trakcie 18-godzinnych warsztatów w specjalistycznych laboratoriach pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej z WSiZ będą uczestniczyć w trzech warsztatach: graficznym, multimedialnym i lotniczym. Udział w zajęciach będzie dla uczniów okazją do zdobycia wiedzy praktycznej w obszarach związanych z ich zawodami.

Konkurs matematyczny – wyniki

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU MATEMATYCZNEGO
w JĘZYKU ANGIELSKIM

W dniu 21. 02. 2020 odbył się szkolny etap
VI Rzeszowskiego Konkursu
„Maths in English – maths with a difference”.

Uczniowie rozwiązywali test wyboru sprawdzający znajomość języka angielskiego oraz umiejętność rozwiązywania zadań z matematyki.
O ostatecznym wyniku decydował również czas, w którym uczniowie ukończyli test. Podczas konkursu rywalizowali uczniowie z klas: 1ag, 1bg, 1fg, 1cs, 1dg, 2d oraz 2b.

Laureatami szkolnego etapu zostali:

  1. Bartosz Chmaj z klasy 1cs  (8 punktów)
  2. Aleksandra Oleksowicz z klasy 2d (7 punktów)
  3. Karolina Gut z klasy 1ag (6 punktów)
  4. Jakub Cach z klasy 2b (6 punktów).

Wyróżnieni uczniowie zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się w dniu 20. 03. 2020 r o godz. 10:30 w Zespole Szkół nr 2
w Rzeszowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs przeprowadziła Barbara Wielgos.

 

Walencja – podsumowanie pierwszego tygodnia

Walencja kluczem do sukcesu zawodowego – podsumowanie pierwszego tygodnia pobytu

Minął już pierwszy z trzech planowanych tygodni stażu zawodowego dla uczniów zdobywających swoje doświadczenie zawodowe w Hiszpanii. 20 uczniów z trzech zawodów: technik analityk, technik eksploatacji portów i terminali i technik hotelarstwa zdobywa nowe doświadczenia
w laboratoriach, firmach logistycznych i hotelach, porównując je
z poziomem zawodowym w Polsce. Przy okazji szlifują znajomość języków angielskiego i hiszpańskiego tak bardzo potrzebnych na europejskim rynku pracy.
Czas wolny spędzają zwiedzając miasto i okolice. Dotychczas byli m.in.
w muzeum Historii Naturalnej, w Oceanografik, a także na plaży, gdzie kilku śmiałków odważnie weszło do wody. 
Opiekunowie grupy: dr inż. Celina Jagiełowicz-Ryznar i mgr inż. Oksana Marczak
Autorki projektu: mgr inż. Katarzyna Łysikowska i mgr Sabina Stecka
Koordynator projektu: dr Katarzyna Nowak
 

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE ❗️❗️❗️

W dniu 29 kwietnia 2020 r.
odbędzie się w naszej szkole DZIEŃ OTWARTY!!! 🤩

Ósmoklasiści!!! CZEKAMY NA WAS!!!
Szczegóły już wkrótce! 😃

FINAŁ XIII Rzeszowskiego Konkursu Matematycznego

 

26 lutego 2020 roku w auli Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie odbyły się zawody finałowe

XIII Rzeszowskiego Konkursu Matematycznego.

Jest to konkurs kierowany do uczniów szkół zawodowych

powiatu rzeszowskiego.

Naszą szkołę reprezentowali laureaci etapu szkolnego:

Michał Żmuda – kl. IAS i Karolina Rejman – kl. IIIA.

Po 150 min. konkursowych zmagań i ocenie prac uczniów wyłoniono laureatów.

Michał Żmuda zdobył VIII miejsce
w kategorii I (klasy I i II – 30 uczestników)

Karolina Rejman zdobyła IX miejsce

w kategorii II (klasy III i IV – 30 uczestników).

Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że poziom konkursu jak zwykle był bardzo wysoki i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Kania

 

 

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

 

Dnia 28 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem. Wydarzenie zorganizowane zostało przez grupę „trzask.pl” we współpracy z paniami Dorotą Bukowską i Michaliną Chudzik. Wykład połączony z prezentacją autorskich zdjęć poprowadził pan Maciej Kras, a udział w nim wzięli uczniowie klas: 1BS, 1EG, 2C, 3C i 3D.

Podczas zajęć poświęconych Zjednoczonym Emiratom Arabskim oraz Omanowi poznaliśmy lepiej środowisko przyrodnicze i kulturę tych państw. Zachwyciły nas fotografie przedstawiające egzotyczny dla nas krajobraz, wzruszyły informacje na temat życia żółwi, zasmuciły najnowsze doniesienia o liczbie zwierząt ginących z powodu zanieczyszczania oceanu plastikiem i rozbawiły historie o sokołach podróżujących samolotami oraz konkursy piękności dla wielbłądów. Mieliśmy także możliwość przymierzenia tradycyjnych arabskich strojów. Prowadzący chętnie odpowiedział na nasze pytania, ale i on przygotował ich dla nas kilka, zaś poprawne odpowiedzi nagradzał słodkimi upominkami.

Spotkanie Podkarpackiej Szkoły Wolności i Tolerancji


Czy egzaminator może odmówić przeprowadzenia egzaminu osobie niestosownie ubranej?

Czy na lekcję można przyjść w stroju kąpielowym?

Czy chciałbyś/chciałabyś chodzić do szkoły, w której nie ma żadnych reguł?

Czy są jakieś granice wolności w odniesieniu do ubioru i zachowania?

Na te i inne pytania młodzież naszej szkoły próbowała odpowiedzieć podczas spotkania Podkarpackiej Szkoły Wolności i Tolerancji. Uczniowie wielu podkarpackich placówek spotkali się z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart, która w bardzo interesujący sposób przeprowadziła debatę z młodzieżą. Uczestnicy spotkania, początkowo onieśmieleni, z czasem chętnie brali udział w dyskusji. Swoją przemową spotkanie uświetnił prof. dr hab. Czesław Kłak, sędzia Trybunału Stanu.
W spotkaniu uczestniczyli przewodniczący samorządów klasowych.
Opiekunowie grupy: Alicja Depa-Kostecka i Magdalena Bira.

XV Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon

W dniu 26.02.2020r. uczniowie klasy 1CG uczestniczyli w XV Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon, które odbyły się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym G2A Arena w Jasionce.

Uczniowie wysłuchali cyklu interesujących wykładów, prowadzonych przez przedstawicieli uczelni wyższych w ramach warsztatów zatytułowanych „Lekcje inne, niż zwykle”.

Wygłoszone prelekcje to:  

Współczesne zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa;

Lekcja współczesnej kryminalistyki: czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw;

Zawody, których nie zastąpią roboty.

Opiekunami były dr inż. Celina Jagiełowicz-Ryznar oraz mgr inż. Anna Górniak.

Klasa 2e – wyjście

 

W dniu 21.02.2020 r. klasa 2 E wraz z wychowawcą Panią Anną Kokoszką i Panią Małgorzatą  Długoń udała się na spacer do parku Sybiraków . Miejsce to jest jednym w większych i piękniejszych kompleksów zieleni na terenie Rzeszowa. Mieści się tam również wyjątkowy pomnik – Pomnik Sybiraków . Przedstawia on zesłańca w czapce i płaszczu brodzącego w śniegu na uginających  się  nogach ,który w dłoniach trzyma  różaniec. Po spacerze młodzież udała się do kręgielni
,, Kula ‘’ w galerii Nowy Świat gdzie mogła aktywnie spędzić  razem czas . Gra w kręgle dostarczyła mnóstwo rozrywki i śmiechu a także zintegrowała zespół klasowy. Po zakończonej grze uczniowie zamówili wyczekiwana pizzę.

Walencja kluczem do sukcesu zawodowego

1 marca do Walencji wyleciała kolejna 20-osobowa grupa uczniów kształcących się w zawodach technik analityk, technik eksploatacji portów i terminali i technik hotelarstwa. W zakładach pracy będą uczyć się zadań związanych ze swoim zawodem i porównywać je do standardów polskich. Uczniami opiekują się nauczycielki Celina Jagiełowicz-Ryznar i Oksana Marczak.
Jest to druga z trzech planowanych grup w projekcie „Walencja kluczem do sukcesu zawodowego”, którego autorkami są Katarzyna Łysikowska i Sabina Stecka.
W kolejnych relacjach będziemy prezentować zakłady pracy, w których uczniowie będą odbywać staże i opisywać zajęcia kulturowe, które także wpisane są w całokształt wyjazdu.
Koordynator projektu – Katarzyna Nowak