Godło

Najlepsze technika 2020

Najlepsze Technika 2020

Nabór elektroniczny

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Nasi partnerzy

Szkoła partnerskaKEZiT

Szkoła promująca zdrowie

Archiwum

Wydarzenia 2019-2020

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŻYWCZYCH – RAZEM PRZECIW BIAŁACZCE”

Drodzy Nauczyciele i Rodzice! Kochani Uczniowie!

Wraz z Fundacją DKMS zapraszamy Was do przyłączenia się do akcji rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego.

Pomimo pandemii koronawirusa Dawcy szpiku są potrzebni Pacjentom chorym na nowotwory krwi. Dlatego umożliwiamy bezpieczną rejestrację w bazie dawców szpiku bez wychodzenia z domu – możesz zamówić pakiet rejestracyjny przez Internet. Im więcej potencjalnych Dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi!

Już 28 maja br. organizujemy Wirtualny Dzień Rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Zaproś do naszego wydarzenia także swoich znajomych, rodzinę i przyjaciół!

Podziel się cząstką siebie! Podaruj komuś szansę na życie! To proste!!!

 

Organizatorzy:
Fundacja DKMS
Monika Chuchla
Elżbieta Jurek

NASZ CICHY BOHATER

Po długich namowach, nasz uczeń Kamil Mazur, żołnierz 31 Batalionu Lekkiej Piechoty 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, zdecydował się opowiedzieć nam o swojej służbie w czasach pandemii.


„Służba w czasie pandemii.

Od 27.03 pełnię służbę w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie na
ul. Szopena.

Moja służba polega na przeprowadzaniu wstępnej kwalifikacji pacjentów na oddziale dializ. W moich obowiązkach jest mierzenie temperatury, wypełnianie dokumentów oraz pomoc pacjentom najbardziej chorym. Służbę pełnię w systemie 10h chociaż z reguły trwa to jednak 12h. Każdy dzień wygląda bardzo podobnie. Pobudka o 5.30, szybkie ogarnięcie się i na szpital. Służbę zaczynamy od I zmiany na stacji dializ (6.50-7.50). Następnie chwila przerwy na śniadanie. Po śniadaniu przechodzimy na Izbę Przyjęć do godz. 10.50. Na Izbie nie jest lekko, trafiają do nas tzw. „trudni” pacjenci. Kończąc na Izbie przyjęć przechodzę na II zmianę na stacji dializ. Kolejny transport pacjentów, wypełnianie dokumentów, mierzenie temperatury oraz pomoc pielęgniarkom z najbardziej chorymi.

Po skończeniu zmiany mam obiad i chwilę przerwy. Następnie powrót na Izbę Przyjęć do godziny 15.50. I taka sama praca jak przed południem. Jak nie ma pacjentów wymagających opieki, pomagamy wozić pacjentów na inne oddziały w celu badań, np. na tomografię. Następnie o 16.00 zaczynamy III zmianę na stacji dializ. Kolejny transport… Kolejne ankiety… Temperatura… I pomoc przy pacjentach. O godz. 17.00 mam planowany koniec dyżuru, lecz w praktyce wychodzi to różnie… Wracam jeszcze czasami na izbę
w celu pomocy przy pacjentach, w szczególności jak są to „trudni” pacjenci. Wtedy kończę o 19:00… 20:00, a raz nawet o 3:30 – nie było sensu nawet wracać do domu.

Biorąc pod uwagę ogół obowiązków, to służba nie jest ciężka fizycznie, bardziej psychicznie, choć po całym dniu w maseczce i kombinezonie, czuć niedotlenienie, a pod koniec już trochę głowa boli. Codziennie patrzę na ludzi na dializach, którzy muszą tam być minimum 3 dni w tygodniu, bez dializ oni po prostu „puchną”, a bez dializy
i odpowiedniej diety po tygodniu po prostu umierają. Ci ludzie mają bardzo ciężko,
a jednak cały czas chodzą uśmiechnięci, żartują, pytają się jak przebiega służba.

Niestety, w czasie mojej służby odeszło już 3 pacjentów… Rano witasz się z pacjentem, żartujesz z nim, pytasz jak zdrowie… , a  wieczorem jest informacja że już go z nami nie ma… 

Doświadczenie na Izbie Przyjęć daje mi do zrozumienia jak często ludzie są bezmyślni (pewne okoliczności nie pozwalają mi podać szczegółów). Oczywiście jest to mniejsza grupa osób niż ta, którym potrzebna jest pomoc.

Najgorsze jest podejrzenie COVID-19, wtedy jest ten strach przed zarażeniem, przed kwarantanną… bo kontakt z tym pacjentem się miało. Mamy maseczki z filtrami, rękawiczki i fartuchy chirurgiczne, ale to i tak za mało. Strach przed tym, że można nie wrócić do domu przez najbliższe dwa tygodnie jest najgorszy. Bo nie wiadomo, czy jestem ubezpieczony, gdzie będę mieszkał; nie w domu – ta opcja odpada, bo jest jeszcze rodzina, która musi się utrzymać. Strach towarzyszy nam codziennie, raz bardziej, raz mniej. Czasami o nim zapominamy, lecz na krótko…

Na obecną chwilę u wszystkich badanych wyszły wyniki ujemne… Miejmy nadzieję, że tak pozostanie”.

 

 Kamil Mazur
Żołnierz 31 Batalionu Lekkiej Piechoty 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Uczeń Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie.

AKCJA #MOJAFLAGA

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza m.in. jednostki samorządu terytorialnego, urzędy administracji rządowej, instytucje kultury, szkoły, organizacje pozarządowe, a przede wszystkim mieszkańców polskich miast i gmin do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia Biało-Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.

Spot dotyczący akcji: kliknij tutaj

Więcej informacji na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-mojaflaga-wywies-flage/

SZANOWNA DYREKCJO! DROGIE GRONO PEDAGOGICZNE!

Nadszedł czas na podsumowanie naszej 4-letniej edukacji.

Niestety, zaistniałe trudne warunki, nie pozwalają nam uczniom i Wam nauczycielom, na pożegnanie i podziękowania w tradycyjny sposób, gromadząc się wspólnie w murach szkoły. Jest nam ogromnie przykro, że musimy ją opuszczać, gdyż jest to miejsce, w którym zostawiliśmy wiele wspomnień. Zabawne sytuacje, głośny śmiech, ciężką pracę, a czasem także łzy i smutek. Lecz wszystkie te zdarzenia, będziemy wspominać jako najpiękniejsze lata spędzone razem.

Jako społeczność wszystkich klas czwartych, pragniemy razem, z całego serca podziękować Wam wszystkim za trud, jaki włożyliście w naszą edukację i wychowanie. To Wy zachęcaliście nas, abyśmy brali udział w różnego typu konkursach, dzięki czemu dzisiaj posiadamy tak wspaniałe osiągnięcia. Wychowywaliście nas, doradzaliście
w sprawach prywatnych i zawsze można było na Was liczyć.

Dziękujemy Dyrekcji za trzymanie bacznej pieczy nad realizowanymi projektami, pozwalającymi nam na zgłębianie tajników naszych zawodów. Kierujemy także serdeczne podziękowania Nauczycielom, którzy pieczołowicie przystępowali do ich pisania, stwarzając nam możliwość poznania rynku pracy nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami.

Podziękowania należą się również Pani Kierownik praktyk zawodowych, która dopilnowała, aby odbywały się one w jak najlepszych miejscach pracy.

Dziękujemy Paniom z Sekretariatu za ich promienny uśmiech i humor, który nieraz podbudowywał nas na duchu w gorszych dniach.

Dziękujemy Paniom sprzątającym za to, że zawsze dbały o nienaganny wygląd i porządek szkolnych sal i korytarzy.

Dziękujemy Nauczycielom przedmiotów zawodowych za przekazaną nam wiedzę
i doświadczenie, abyśmy zostali jak najlepszymi fachowcami. Dziś śmiało możemy rzec, iż nimi jesteśmy!

Dziękujemy Wszystkim Wam, drodzy Nauczyciele, za mobilizację do nauki, byśmy jako Absolwenci mogli mieć szeroką wiedzę o otaczającym nas świecie, wykorzystując ją nie tylko na maturze, ale również w codziennym życiu.

Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze na drodze kariery zawodowej. Dalszego kształtowania przyszłych pokoleń oraz dużo zdrowia w obecnej sytuacji. Miejmy nadzieję, że ustanie ona bardzo szybko i pozwoli nam spotkać się wspólnie jeszcze nie raz.

Tymczasem mamy nadzieję, że jesteście dumni z tego, iż jesteśmy Absolwentami właśnie tej, a nie innej szkoły!

Społeczność czwartych klas.

KLASA 4 A

 

KLASA 4 B

 

KLASA 4 C

 

KLASA 4 D

MAMY III MIEJSCE W RANKINGU SZKÓŁ ŚREDNICH 2020!

Według najnowszego rankingu szkół średnich, przygotowanego przez portal WaszaEdukacja.pl, nasza szkoła zajęła TRZECIE MIEJSCE NA PODIUM wśród najlepszych techników w Rzeszowie!

Uczelnia otwarta dla nastolatków

Rusza projekt „Uczelnia otwarta dla nastolatków”

Pragniemy poinformować, że Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie został zakwalifikowany do I edycji realizacji projektu „Uczelnia otwarta dla nastolatków” realizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki
i Zarządzania w Rzeszowie. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój: Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, działanie 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

Do udziału w projekcie zostali wytypowani uczniowie z zawodów technik reklamy i technik lotniskowych służb operacyjnych. W trakcie 18-godzinnych warsztatów w specjalistycznych laboratoriach pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej z WSiZ będą uczestniczyć w trzech warsztatach: graficznym, multimedialnym i lotniczym. Udział w zajęciach będzie dla uczniów okazją do zdobycia wiedzy praktycznej w obszarach związanych z ich zawodami.

Konkurs matematyczny – wyniki

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU MATEMATYCZNEGO
w JĘZYKU ANGIELSKIM

W dniu 21. 02. 2020 odbył się szkolny etap
VI Rzeszowskiego Konkursu
„Maths in English – maths with a difference”.

Uczniowie rozwiązywali test wyboru sprawdzający znajomość języka angielskiego oraz umiejętność rozwiązywania zadań z matematyki.
O ostatecznym wyniku decydował również czas, w którym uczniowie ukończyli test. Podczas konkursu rywalizowali uczniowie z klas: 1ag, 1bg, 1fg, 1cs, 1dg, 2d oraz 2b.

Laureatami szkolnego etapu zostali:

  1. Bartosz Chmaj z klasy 1cs  (8 punktów)
  2. Aleksandra Oleksowicz z klasy 2d (7 punktów)
  3. Karolina Gut z klasy 1ag (6 punktów)
  4. Jakub Cach z klasy 2b (6 punktów).

Wyróżnieni uczniowie zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się w dniu 20. 03. 2020 r o godz. 10:30 w Zespole Szkół nr 2
w Rzeszowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs przeprowadziła Barbara Wielgos.

 

Walencja – podsumowanie pierwszego tygodnia

Walencja kluczem do sukcesu zawodowego – podsumowanie pierwszego tygodnia pobytu

Minął już pierwszy z trzech planowanych tygodni stażu zawodowego dla uczniów zdobywających swoje doświadczenie zawodowe w Hiszpanii. 20 uczniów z trzech zawodów: technik analityk, technik eksploatacji portów i terminali i technik hotelarstwa zdobywa nowe doświadczenia
w laboratoriach, firmach logistycznych i hotelach, porównując je
z poziomem zawodowym w Polsce. Przy okazji szlifują znajomość języków angielskiego i hiszpańskiego tak bardzo potrzebnych na europejskim rynku pracy.
Czas wolny spędzają zwiedzając miasto i okolice. Dotychczas byli m.in.
w muzeum Historii Naturalnej, w Oceanografik, a także na plaży, gdzie kilku śmiałków odważnie weszło do wody. 
Opiekunowie grupy: dr inż. Celina Jagiełowicz-Ryznar i mgr inż. Oksana Marczak
Autorki projektu: mgr inż. Katarzyna Łysikowska i mgr Sabina Stecka
Koordynator projektu: dr Katarzyna Nowak
 

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE ❗️❗️❗️

W dniu 29 kwietnia 2020 r.
odbędzie się w naszej szkole DZIEŃ OTWARTY!!! 🤩

Ósmoklasiści!!! CZEKAMY NA WAS!!!
Szczegóły już wkrótce! 😃

FINAŁ XIII Rzeszowskiego Konkursu Matematycznego

 

26 lutego 2020 roku w auli Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie odbyły się zawody finałowe

XIII Rzeszowskiego Konkursu Matematycznego.

Jest to konkurs kierowany do uczniów szkół zawodowych

powiatu rzeszowskiego.

Naszą szkołę reprezentowali laureaci etapu szkolnego:

Michał Żmuda – kl. IAS i Karolina Rejman – kl. IIIA.

Po 150 min. konkursowych zmagań i ocenie prac uczniów wyłoniono laureatów.

Michał Żmuda zdobył VIII miejsce
w kategorii I (klasy I i II – 30 uczestników)

Karolina Rejman zdobyła IX miejsce

w kategorii II (klasy III i IV – 30 uczestników).

Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że poziom konkursu jak zwykle był bardzo wysoki i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Kania