Godło

Najlepsze technika 2019

Nabór elektroniczny

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Nasi partnerzy

Szkoła partnerskaKEZiT

Szkoła promująca zdrowie

Archiwum

Wydarzenia 2019-2020

Młodzież dla Miasta

 

Raz, dwa trzy!

To już trzeci rok z rzędu, kiedy Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie bierze udział w projekcie „Młodzież {dla} Miasta”.

Był film „Prawdziwymi potworami są ludzie”, było schronisko „Kundelek” z projektem „I ty możesz podać pomocną łapę”  – a czym zaskoczymy Rzeszów tym razem?

Siedmiu uczniów naszej szkoły:  Aleksander Cholewa, Elżbieta Dziadosz, Faustyna Krawczyk, Ida Mikulska, Iga Bajda, Kamil Mazur, Michał Obacz i Wiktoria Rząsa we współpracy z Estradą Rzeszowską, której patronuje Prezent Miasta Rzeszowa, pracują nad kolejnym projektem, tym razem: „Skok po zdrowie”.  Koordynatorem przedsięwzięcia w szkole jest mgr Karolina Winiarska.

W tym roku stawiamy na aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Chcemy wypromować te wartości wśród dzieci i młodzieży!

Nasi uczniowie zostali gruntownie przeszkoleni przez organizatorów. Wiedzą jak pracować w grupie, jak pozyskać sponsorów i jak zarządzać całym przedsięwzięciem. 

Projekt, jak co ro roku, jest okazją do rozwoju. Uczniowie nabywają szereg niezbędnych umiejętności społecznych, organizacyjnych i logistycznych, po to, by unieść ciężar przedsięwzięcia, które planują. Zdobywają nie tylko umiejętności kluczowe ale i doświadczenie, które w dorosłym życiu może okazać się bezcenne.

Co grupa szykuje na wiosnę? GRĘ MIEJSKĄ dla uczniów szkół podstawowych – czyli dobrą zabawę na świeżym powietrzu, połączoną z edukacją i aktywnością fizyczną!

Praca wre, uczniowie pracują a w między czasie opowiadają o swojej pracy w Radio Rzeszów.

 

https://www.radio.rzeszow.pl/audycje/content/108/swiat-mlodych#ajx/audycje/28187/tak-dziala-mlodziez-dla-miasta

Kurs barmański

 

W dniach 31.01.2020 r. do 02.02.2020 r.

w naszej szkole odbędzie się kolejna edycja „Kursu barmańskiego”.

Świąteczna zbiórka żywności

Po raz kolejny WOLONTARIUSZKI z Zespołu Szkół Spożywczych wspierały Świąteczną Zbiórkę Żywności dla najbardziej potrzebujących.

Tym razem akcja została przeprowadzona we współpracy z TOWARZYSTWEM POMOCY DZIECIOM.

Serdecznie dziękujemy za

WIELKIE SERCE

oraz godne reprezentowanie szkoły

Integracja klasy 1ds

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

11 grudnia klasa 1ds uczestniczyła w wyjściu integracyjno-rekreacyjno-mikołajkowym do FlyParku w Rzeszowie. Wszyscy świetnie się bawili, a po wyczerpujących akrobacjach uczniowie udali się na zasłużony posiłek w postaci przepysznej pizzy 😊 😊 😊

 

Koniecznie musimy to kiedyś powtórzyć!!!

Opiekunowie: Anna Górniak i Celina Jagiełowicz-Ryznar

WIGILIA 1DS

20 GRUDNIA UCZNIOWIE KLASY 1DS ZASIEDLI PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE, ABY ZŁOŻYĆ SOBIE ŻYCZENIA I ZJEŚĆ ŚWIĄTECZNE PIEROŻKI.
SPOTKANIE WIGILIJNE ODBYŁO SIĘ W BARDZO MIŁEJ I CIEPŁEJ ATMOSFERZE. DOPEŁNIENIEM BYŁY PIĘKNE KOLĘDY SŁYSZANE
W TLE ODBYWAJACYCH SIĘ ROZMÓW.

 

WIGILIA – 1CG

 

Cztery dni przed faktyczną Wigilią uczniowie klasy 1 CG wraz z wychowawczynią  przygotowali piękną Wigilię klasową. Ślicznie nakryty stół, a na nim choinka, pierogi, ciasta przygotowane samodzielnie przez  uczniów, owoce oraz nastrojowo zaśpiewane kolędy pozwoliły poczuć domową atmosferę i odczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie mieli zaszczyć podzielić się opłatkiem z  Panią Dyrektor mgr Jadwigą Gargaś, która  zaszczyciła nas swoją obecnością na Wigilii.

 

 

Wigilia kl 1B

20 grudnia klasa 1b wraz z wychowawcą zorganizowała Wigilię Szkolną. Uczniowie przygotowali świąteczny stół,  a na nim tradycyjne: pierogi i  ciasta przygotowane samodzielnie przez  uczniów . Po wspólnej modlitwie , życzeniach i połamaniu się opłatkiem zasiedliśmy do wigilijnej wieczerzy.  Wspólnie zaśpiewane kolędy pozwoliły poczuć świąteczną, domową atmosferę.

WIGILIA 1FG

Świąteczny nastrój udzielił się również klasie 1FG. Naszą Wigilie rozpoczęliśmy od udekorowania klasy świątecznym dekoracjami. Gdy na stole pojawiły się sosnowe wieńce, opłatek z siankiem oraz świece, rozpoczęliśmy wspólną modlitwą oraz odczytaniem fragmentu Pisma Świętego. Po przełamaniu się opłatkiem zasiedliśmy do wspólnego posiłku jakim były pyszne pierogi. Resztę czasu spędziliśmy śpiewając kolędy i ciesząc się swoim towarzystwem.

WIGILIA 2E

W dniu 13 grudnia 2019 klasa 2 E wraz z wychowawcą Anna Kokoszką przygotowała piękną i świąteczną Wigilię klasową. Rozpoczynając od modlitwy połamaliśmy się opłatkiem. Przy wspólnym stole zjedliśmy barszcz czerwony, pierogi, pierogi zapiekane oraz przepyszne babeczki. Życzenia i kolędy pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.