Godło

Najlepsze technika 2019

Nabór elektroniczny

Wirtualny spacer

Aktualny projekt UE

Nasi partnerzy

Szkoła partnerskaKEZiT

Szkoła promująca zdrowie

Archiwum

Wydarzenia 2018-2019

WYCIECZKA SZKOLENIOWA

img_20190510_113701

W dniu 10 maja klasa 3D i 1C wybrała się na wycieczkę szkoleniową do Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się m. in.  z zasadami funkcjonowania i organizacji pracy na najnowocześniejszym dworcu autobusowym, zasadami funkcjonowania Centrum Zarządzania Transportem Publicznym, Systemu Informacji Pasażerskiej, Systemu Elektronicznego Poboru Opłat oraz zasadami działania Rzeszowskiej Karty Miejskiej i jej możliwości w zakresie Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego. 

Podczas wycieczki szkoleniowej opiekę nad uczniami sprawowali: Sabina Stecka, Beata Kania, Rafał Kania. 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO NASZEGO MUZEUM MLECZARSTWA NA NOC MUZEÓW – 18 MAJA 2019

1

Muzeum Mleczarstwa przy Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie czynne w godzinach 19.00-23.00

Pokazy wirowania mleka w wirówce ręcznej
o godzinie: 19:30 i 20:30.

Prezentacja ekspozycji stałej maszyn, urządzeń
i sprzętu mleczarskiego.

„W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” 🍒🍇🍓

1
 
W dniu 3.04.2019 roku w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Czudcu odbyła się konferencja metodyczno-naukowa podkarpackiej sieci szkół promujących zdrowie pod patronatem Kuratora oświaty pani Małgorzaty Rauch.
 
Hasłem tej konferencji było przesłanie „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Celem konferencji była prezentacja dokonań poszczególnych szkół oraz pokazanie nowych możliwości rozwoju zdrowego stylu życia.
 
Nasza szkoła przygotowała stół zdrowych rozmaitości pod tytułem „Rewolucja czy ewolucja na talerzu”. Wśród przygotowanych potraw znalazły się szpinakowe ruloniki z serem, buraczkowe zawijańce z morelami, naleśniki z kurkumą i pastą serową, babeczki warzywne, gdzie w tradycyjnych przepisach ukryliśmy elementy nowatorskie, świetnie wpływające na zdrowie i samopoczucie. A na deser zaprezentowaliśmy ciasteczka migdałowo – owsiane oraz koktajl truskawkowy.
Pyszności te przygotowali uczniowie z klasy I B pod kierunkiem pani mgr inż. Marzeny Borzęckiej. Goście byli bardzo zainteresowani naszymi przekąskami, ponieważ były one bardzo ładne i równie smaczne. A przygotowaniem stołów, prezentacją potraw i obsługą gości zajęły się uczennice z III B pod czujnym okiem pani mgr inż. Anny Ulan.
965bf2a2-b61c-4f74-9595-3c575374790a

Relacja z tego wydarzenia w TVP Rzeszów (od 16 minuty) https://rzeszow.tvp.pl/42070998/4042019-2100

MAMY III MIEJSCE W RANKINGU SZKÓŁ ŚREDNICH 2019!

Według najnowszego rankingu szkół średnich, przygotowanego przez portal WaszaEdukacja.pl, nasza szkoła zajęła TRZECIE MIEJSCE NA PODIUM wśród najlepszych techników w Rzeszowie!

https://waszaedukacja.pl/ranking

POŻEGNANIE KLAS CZWARTYCH

Dnia 26 kwietnia naszą szkołę opuścili  uczniowie z klas 4 A – technik analityk i technik organizacji reklamy, 4 B – technik żywienia i usług gastronomicznych, 4 C – technik hotelarstwa i technik technologii żywności oraz 4 D – technik eksploatacji portów i terminali.

Dyrektor mgr Jadwiga Gargaś rozdała 37 świadectwa z wyróżnieniem.

Uczniowie z najwyższą średnią z czterech lat nauki to:

Kinga Sadło – średnia 5,48

Magdalena Hart – średnia 5,45

Gabriela Dziki – średnia 5,40

Klaudia Wojtunik – średnia 5,39

Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa 4 D – 4,80.

100% frekwencją wykazała się uczennica 4C – Natalia Zięba.

Wśród abiturientów jest 18 uczniów ubiegających się o Stypendium Dyrektora Szkoły oraz 11 uczniów ubiegających się o Stypendium Młody Inżynier.

Uczniowie klas czwartych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Zespołu Szkół Spożywczych, a pani dyrektor rozdała uczniom świadectwa umiejętności zawodowych Europass, zdobytych podczas stażu w Sevilli z projektu ERASMUS+ „Poznajemy hiszpańskie porty i terminale”.

Dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele oraz absolwenci wspominali wspólnie przeżyte wydarzenia z życia szkolnego, i te zabawne, i te pełne wzruszeń. Oprócz szczerych życzeń i słów pożegnania absolwentom życzymy pozytywnych wyników egzaminów maturalnych.

DZIEŃ OTWARTY

Ostatnie roczniki gimnazjalistów oraz uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej skorzystali z zaproszenia na Dzień Otwarty, który został zorganizowany 24.04.2019r. w naszej szkole.

Przybyłą młodzież i rodziców przyjmowali w recepcji technicy hotelarstwa. Nikt się nie nudził, gdyż program DNIA OTWARTEGO obfitował w  atrakcyjne pokazy:

  • Technicy analitycy zapoznawali z barwnym światem chemii i nie tylko,
  • Technicy organizacji reklamy drukowali w 3D,
  • Technicy żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharze, przygotowali pyszne przekąski i flambirowali owoce,
  • Cukiernicy wraz z pracodawcami tworzyli piękne dekoracje i częstowali słodkościami,
  • Technicy technologii żywności współpracowali z cukiernikami w pracowni ciastkarskiej oraz dokonywali analizy żywności,
  • Technicy eksploatacji portów i terminali uczyli obsługi pasażerów.

W międzyczasie uczniowie mogli skorzystać z porad doradców zawodowych (nauczycieli naszej szkoły) oraz poszerzyć wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Przybyli goście zadawali wiele pytań dotyczących funkcjonowania szkoły, na które z chęcią odpowiadali nauczyciele oraz nasi uczniowie.

Od września 2019 roku,  szkoła oprócz dotychczasowych kierunków kształcenia proponuje dwa NOWE, mianowicie TECHNIK OPERACYJNYCH SŁUŻB LOTNISKOWYCH i KELNER  (szkoła branżowa).

Przyszli absolwenci naszej szkoły są dobrze przygotowani do  egzaminu maturalnego oraz zawodowego. Dla ambitnych szkoła organizuje staże zagraniczne, co umożliwia zwiedzanie innych krajów, doskonalenie języka, poznawanie ciekawych ludzi oraz zdobywanie nowych umiejętności.

Na sali gimnastycznej przygotowano  stoiska prezentujące zawody, stoisko językowe oraz stoisko informacyjne dotyczące praktyk zagranicznych.

Następnie uczniowie – wolontariusze oprowadzali przybyłą młodzież po pracowniach zawodowych, gdzie nasi wychowankowie pod kierunkiem nauczycieli i zaproszonych pracodawców z dumą prezentowali swoje zawody.

 

Uśmiechy na twarzach gości  świadczyły o tym, że Zespół Szkół Spożywczych

to przyjazna i nowoczesna szkoła!

 

Zapraszamy od  września do naszej szkolnej rodziny.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą placówkę, a na tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, czekamy!!!

Zdjęcia: technik organizacji reklamy – Karolina Wałęsa kl. 1a, Julita Stysiał i Aleksander Cholewa kl. 2a.

WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniu 4 kwietnia klasy 1a, 2a, 3a – technik analityk oraz 1a technik organizacji reklamy wybrały się na wycieczkę szkoleniową do Krakowa pod opieką R. Skoczylas, A. Spirały, M. Szul, K. Winiarskiej i  A. Wisz.

Technik analityk wziął udział w warsztatach i pokazach, które miały miejsce na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czasie spotkania „Chemik na miejscu zbrodni” uczniowie poznali techniki pracy kryminalistycznej, np. ujawniania odcisków palców i śladów krwawych, zabezpieczania odcisków butów oraz śladów powystrzałowych. W trakcie warsztatów zrozumieli, że praca policji, sądu oraz prokuratury jest nierozłącznie związana z chemią. Podczas pokazów kriogenicznych zostały zaprezentowane właściwości skroplonych gazów oraz substancji w niskich temperaturach. Uczniowie poznali historię odkrycia tych gazów oraz obserwowali ciekawe zastosowania kriogeniki i szereg różnorodnych doświadczeń.

 

Klasa 3a wybrała się na rekreacyjny spacer na  Zakrzówek. Na tym terenie znajduje się zalany wodą kamieniołom, w którym pracował Karol Wojtyła podczas II wojny światowej. Z okolicą tą związana jest również postać mistrza Twardowskiego. Podobno niedaleko prowadził szkołę magii i czarnoksięstwa. Jednak pewnego dnia, w wyniku eksplozji jego laboratorium, powstały skałki, które otrzymały jego imię i noszą je po dziś dzień.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie krakowskiego ZOO. Wszystkie zwierzęta podbiły serca uczniów, ale najbardziej największa kocia kolekcja w całej Polsce (15 gatunków – od najmniejszego kota arabskiego do największego reprezentanta – tygrysa amurskiego).

Uczniowie technika organizacji reklamy swój czas zaplanowali inaczej – zwiedzając Rynek Główny, podziwiając sztukę sakralną oraz dostrzegając piękno architektury – karmili sztuką swoje artystyczne dusze.

Niezwykłą lekcją historii było zwiedzenie 10 interaktywnych makiet historii Polski zbudowanych z  klocków LEGO® „HistoryLand”. Niesamowita podróż w czasie, pełna przygód i niestandardowych wrażeń zakończyła się wspólną zabawą klockami.

 

Nie zabrakło również zakupów w Sukiennicach, jazdy dorożką oraz odwiedzenia smoka wawelskiego.

Żal było odjeżdżać, ale korki i smog przekonały nas, że trzeba wracać do Rzeszowa!

SPOTKANIE Z GIMNAZJALISTAMI

 

29.03.2019  naszą szkołę odwiedzili gimnazjaliści z Nowej Wsi. Uczestniczyli w pokazach chemicznych zorganizowanych przez uczniów kształcących się na kierunku technik analityk. Wszyscy zaproszeni z zapartym tchem obserwowali ciekawe i kolorowe doświadczenia chemiczne, podziwiali kunszt pracy laboratoryjnej naszych uczniów i byli bardzo zadowoleni z zajęć, jak również z wycieczki do naszej szkoły. Nasi uczniowie z klasy 2a i 3a (technik analityk) stanęli na wysokości zadania, reprezentując szkołę. Zajęcia wspólnie z uczniami klasy 2a zorganizowała p. Magdalena Szul – nauczyciel chemii.

„ZŁOTY PIENIĄŻEK” NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM

 04.04.2019 r. uczniowie kierunku technik organizacji reklamy (klasa 1a, 2a i 3a) udali się na Uniwersytet Rzeszowski. Po powitaniu przez panią prodziekan dr hab. Wiesławę Kuźniar uczestniczyliśmy w wykładzie „Wywoływanie postawy twórczej w biznesie, ABC przedsiębiorczości”, który wygłosił pan dr Artur Ostromęcki oraz w warsztatach „Nieracjonalny konsument” przeprowadzonych przez pana dra Jakuba Bartaka. Po  wysłuchaniu wykładu i uczestnictwie w warsztatach można było wygrać złoty pieniążek od ostatniego prelegenta – pana dra Piotra Cyrka. Najbardziej kreatywni zostali nagrodzeni złotym pieniążkiem.